Politerno > Україна і світ > Голова департаменту фінконтролю НАЗК розповіла про тиск з боку АП і фальсифікації Корчак (Відео)

Голова департаменту фінконтролю НАЗК розповіла про тиск з боку АП і фальсифікації Корчак (Відео)

 • 14 Листопада, 2017
 • 1548 Переглядів
 • 0

Систему електронного декларування скомпроментовано. Таку заяву зробила голова департаменту фінансового контролю Національного агентства з запобігання корупції Ганна Соломатіна.

Як повідомляє УП, про це вона заявила на брифінгу в Українському кризовому медіа центрі за участі народних депутатів Мустафи Найєма, Віктора Чумака та Світлани Заліщук.

Ганна Соломатіна звинуватила голову НАЗК Наталію Корчак у фальсифікаціях перевірок електронних декларацій.

“Насправді e-декларування використовується для покривання чиновників, лояльних до влади, розправи над неугодними та з метою особистого збагачення голови НАЗК та членів НАЗК. Результати перевірок фальсифікуються так, як це потрібно керівництву НАЗК”, – сказала Соломатіна.

Вона передала документи про факти корупції у НАЗК до Генеральної прокуратури, але їх повернули до НАЗК без розгляду.

“Тому я змушена була звернутися до Антикорупційного бюро. Я передала детективам НАБУ усі матеріали та надала свідчення. Однак, щоб не вийшло так, як з Генпрокуратурою, я попросила депутатів допомогти мені донести цю інформацію до громадськості”, – сказала чиновниця.

За словами Соломатіної, НАЗК – не незалежний орган, його повністю контролює влада.

“Мене особисто з двома колегами у вересні викликали до Адміністрації президента – так званий куратор за НАЗК пропонував, щоб усі перевірки, проекти рішень про які будуть винесені на засідання НАЗК, у першу чергу розглядалися в Адміністрації президента, а потім уже на засіданнях НАЗК”, – заявила вона.

“Я відмовилася це робити. У кінці вересня це повторилося – я знову відмовилася”, – повідомила голова департаменту фінансового контролю НАЗК.

“Після цього 25 вересня голова НАЗК одноосібно, без погодження із членами НАЗК, підписала незаконний наказ, яким віддала мій департамент підконтрольній, лояльній до себе людині. Відтоді усі документи мого департаменту мали бути завізовані цим “контролером”. Корчак незаконно зробила мій департамент підконтрольним своєму спільнику”, – сказала Соломатіна

Знаючи методі цієї людини, вона написала заяву про звільнення. Написали заяви про звільнення також керівник апарату, голова радників голови НАЗК, директори інших департаментів, повідомила Соломатіна.

Як повідомлялось, 13 листопада,і під час прес-конференції, очільник НАБУ Артем Ситник назвав тиском влади на антикорупціонерів все те, що зараз відбуваються навколо бюро.

Увечері  10 листопада у НАБУ повідомили, що свекруха голови НАЗК Наталії Корчак зачинила в себе вдома детектива НАБУ, який прийшов опитати її у справі про внесення Корчак недостовірних даних в електронну декларацію.

Пізніше сама голова НАЗК розповіла, що її свекруху після цього інциденту госпіталізували, але вона встигла написати заяву до поліції про перевищення детективом службових повноважень.

Як відомо, між антикорупційними структурами триває конфлікт. НАЗК перевіряє дотримання директором НАБУ Артемом Ситником норм антикорупційного законодавства, а НАБУ, у свою чергу, розслідує справу про недостовірність даних у декларації голови НАЗК Наталії Корчак.

Зокрема, у САП вважають, що антикорупційні відомства НАБУ та НАЗК неправомірно використовують свої повноваження одне проти одного, нехтуючи законодавством України.

Як повідомлялось, після кримінальних справ проти заводу Порошенка і сина Авакова у владі планують удар у відповідь по НАБУ.

Раніше в НАБУ заявили, що заарештовані в “Ощадбанку” гроші, які належали компанії Quickpace Limited, пов’язаної з нардепом Олександром Онищенком, зникли.

Через це бюро зареєструвало кримінальне провадження за фактом вчинення невстановленими службовими особами ВАТ “Державний ощадний банк України” незаконних дій з майном, на яке накладено арешт.

Також у бюро зазначили, що заяви нардепа Тетяни Чорновол про наміри НАБУ повернути арештовані кошти народному депутату Олександру Онищенку, організатору так званої “газової схеми”, що завдала державі близько 3 млрд грн збитків, не мають нічого спільного з реальністю та, вочевидь, спрямовані на дискредитацію бюро.

Згодом, заступник генпрокурора Євген Єнін заперечив зникнення 156,8 мільйонів доларів з арештованих рахунків компанії, підконтрольній депутату Верховної Ради Олександру Онищенку.

Сам Онищенко стверджує, що не має стосунку до арештованих коштів компанії Quickpace Limited, про зникнення яких заявило НАБУ.

У НАБУ назвали незаконним перерахування на рахунки Держказначейства арештованих в “Ощадбанку” коштів компанії Quickpace Limited, бенефіціаром якої є Олександр Онищенко.

Читайте також: Битва за 157 мільйонів або як “общак Януковича” вкрали три рази

 

 

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь