Politerno > Україна і світ > НАЗК направило прокурорам висновки по деклараціям чиновників з периферії

НАЗК направило прокурорам висновки по деклараціям чиновників з периферії

  • 28 Листопада, 2017
  • 1805 Переглядів
  • 0

За результатами 113 завершених повних перевірок, НАЗК виявило порушення у кожній 14-й декларації.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

В повідомленні зазначається, що наразі до правоохоронних органів направлені обґрунтовані  висновки  щодо 7-ми  декларацій, у яких за результатами повної перевірки виявлені можливі ознаки злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України (подання завідомо недостовірних відомостей у декларації стосовно майна або іншого об’єкта декларування, вартістю понад 200 тисяч гривень).

Зокрема, до поліції, генпрокуратури та САП направлені висновки щодо заступника Черкаського міського голови Сергія Гури, щодо начальника слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Дніпропетровській області Дмитра Начиняного, мера Покровська (Красноармійська) Донецької області Руслана Требушкіна,  колишнього судді Краснолуцького міського суду Луганської області Євгена Самойленка, прокурора Мукачівської місцевої прокуратури Закарпатської області Андрія Запотічного та народного депутата Сергія Дунаєва.

В НАЗК зазначили, що зазначені порушення передбачають відповідальність згідно зі статтею 366-1 Кримінального кодексу України, а саме штраф від 2 до 2,8 мільйонів гривень або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Раніше керівник одного із департаментів Нацагентства із запобігання корупції Ганна Соломатіна заявила, що більшість декларацій, які перевіряє НАЗК, належать сільським головам, які мають мінімальні доходи.

За її словами, це робиться замість того, щоб перевіряти топ-чиновників, у яких мільйоні доходи.

У відповідь директор Нацагентства Наталія Корчак заявила, що топ-чиновників не притягують до відповідальності за результатами перевірки декларацій, бо НАЗК не виявило порушень у цих документах.

Як повідомлялось, 14 листопада керівник департаменту фінансового контролю Національного агентства з запобігання корупції Ганна Соломатіна звинуватила голову НАЗК Наталію Корчак у фальсифікаціях перевірок електронних декларацій.

Соломатіна заявила також, що члени НАЗК змушували представників департаменту фінансового контролю перевіряти тих, хто не мав підлягати перевірці.

Анна Соломатіна також заявила, що працівників агенства викликали в Адміністрацію президента для інструктажу щодо оприлюднення висновків перевірки декларацій.

Пізніше стало відомим ім’я куратора в АП, з яким НАЗК погоджувало перевірки декларацій.

Нардеп Мустафа Найєм підтвердив особу співробітника АП, який контролює перевірку декларацій в НАЗК

В Адміністрації президента заявили, що їхні співробітники не причетні до фальсифікацій перевірки електронних декларацій.

Втім, за даними УП, детективи уже встановили, що перший заступник керівника Головного департаменту стратегічного планування та оперативного забезпечення Адміністрації президента Олексій Горащенков давав вказівки працівникам НАЗК у WhatsApp.

Згодом у НАЗК повідомили, що агенція направить до суду позовну заяву з вимогою спростувати інформацію про можливі фальсифікації перевірок декларацій.

У НАБУ повідомили, що чекають на дозволи від САП на проведення слідчих дій у справі зловживань у НАЗК.

17 листопада, кримінальне провадження щодо керівництва НАЗК за фактами, оприлюдненими керівником одного із департаментів Нацагентства із запобігання корупції Ганною Соломатіною, забрали з НАБУ і передали в СБУ. Це зробили за рішенням генерального прокурора Юрія Луценко. Про це повідомив нардеп Мустафа Найєм на своїй сторінці у Facebook.

Пізніше генеральний прокурор Юрій Луценко прокоментував оприлюднену інформацію і заявив, що кримінальне провадження передали від НАЗК до СБУ для уникнення конфлікту інтересів у слідчих діях підлеглих.

За його словами, Соломатіна раніше заявила про маніпуляції з перевіркою у глави, одного з керівників НАБУ.

“Для уникнення конфлікту інтересів у слідчих діях підлеглих йому детективів САП звернулася до мене щодо зміни підслідності за СБУ. Я вважаю, що це правильно”, – зазначив Луценко.

Також він додав, що заяви Соломатіної “про її звернення до ГПУ не відповідають дійсності”.

На що нардеп Найєм відповів наступним коментарем: “У свідченнях Соломатіної також фігурує чинний співробітник СБУ і радник пані Корчак – Карпушин. Це не конфлікт інтересів?”.

18 листопада Ганна Соломатіна заявила, що позиватиметься до генпрокурора Юрія Луценка та САП, вимагаючи повернення справи про зловживання у Нацагентстві з запобігання корупції до НАБУ.

19 листопада Ганні Соломатіній надали охорону після того, як вона звернулася з відповідною заявою до Національного антикорупційного бюро України.

Читайте також: СоломатінаГейт. Що буде з НАЗК після звинувачень його керівництва у фальсифікаціях

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE