Politerno > Україна і світ > Путін вже заявляє, що Росія не проти миротворців на всьому Донбасі

Путін вже заявляє, що Росія не проти миротворців на всьому Донбасі

  • Грудень 14, 2017
  • 558 Переглядів
  • Comments Off

Президент Росії Володимир Путін заявив, що Росія не проти миротворчої місії ООН на всій територій окупованого Донбасу, але Київ має домовлятися про це з бойовиками.

Про це він заявив на великій прес-конференції, відповідаючи на запитання кореспондента УНІАН.

“Це саме Петро Порошенко говорив про необхідність спочатку озброїти співробітників ОБСЄ. Я погодився. ОБСЄ одразу від цього відмовилося”, – зазначив Путін.

“Потім Петро Олексійович сказав, що треба дбати про безпеку співробітників ОБСЄ за допомогою сил ООН – я і з цим погодився. І щоб не було сумнівів, що ми з цим згодні, ми внесли проект відповідної резолюції”, – продовжив президент РФ.

“Після цього Меркель мені в телефонній розмові сказала: Ну, чому лише на кордоні лінії поділу? Співробітники ОБСЄ переміщаються по всій території Донбасу. Погодься, будь ласка, з тим, щоб вони були під охороною всюди, в тому числі, і на кордоні між Росією і Донбасом, Росією і Україною”, – розповів він.

“Я подумав – ми погодилися. Ми тут же внесли корективи в свою резолюцію (в ООН – ред.)”, – заявив Путін, хоча раніше був проти миротворців на кордоні.

За його словами, “зараз з’ясовується, що і цього не достатньо”.

“По суті, все зводиться до того, щоб поставити під міжнародний контроль цю територію. Ми не проти цього, але для цього потрібно київській владі домовлятися з самим Донбасом”, – заявив Путін.

“Конфлікти подібного роду в світі ніде не вирішувалися лише через посередників. Вони всюди вирішувалися в ході прямих контактів між сторонами конфлікту. Київська влада сьогоднішня, на жаль, ухиляється від цих прямих контактів”, – додав він.

Як відомо, Росія перехопила ініціативу України щодо миротворців на Донбасі – і запропонувала свій варіант, який передбачає наявність місії лише на лінії розведення сторін для охорони місії ОБСЄ.

Як повідомлялось, постійний представник РФ при ООН Василь Небензя розповів журналістам у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку, що у вівторок російська сторона направила проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі Генсекретарю ООН та голові Ради безпеки ООН.

Україна ж наполягає на миротворцях на усій захопленій території, в тому числі – на кордоні з Росією.

Також Київ проти того, щоб росіяни входили у миротворчу місію ООН, якщо її спрямують на схід України.

Як відомо, США передали 29 абзаців доповнень до запропонованого Росією варіанту резолюції щодо розміщення місії ООН на Донбасі.

Лише три з них російська делегація визнала прийнятними.

Нещодавно стало відомо, що США готуються в найближчі дні запропонувати Росії план з розміщення 20 тисяч миротворців ООН на всій території конфлікту в Україні.

Раніше Волкер припускав, що Резолюцію ООН щодо миротворців на Донбасі можуть ухвалити до кінця 2017 року.

Читайте також: Що криється за підтримкою Путіним введення миротворців на Донбас – думки експертів

Please follow and like us: