Politerno > Україна і світ > Яценюка зупинили в аеропорту Женеви, але не затримували

Яценюка зупинили в аеропорту Женеви, але не затримували

  • Грудень 23, 2017
  • 252 Переглядів
  • 0

Прес-секретар Арсенія Яценюка Ольга Лаппо повідомила, що екс-прем’єра зупинили на паспортному контролі у Женеві (Швейцарія) за запитом РФ.

Про це ввечері 23 грудня вона написала на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, Яценюка, який прилетів у Женеву з молодшою донькою, зупинили за обвинуваченнями в участі в бойових діях в Чечні.

“За 10 хвилин все з’ясували і пропустили, попередивши, що аналогічна процедура можлива і під час вильоту”, – додала Лаппо.

Пізніше на сайті Нацполіції України, з’явидась інформацція про те, що Міжнародна організація кримінальної поліції – Інтерпол скасувала розшуковий циркуляр Росії щодо лідера “Народного фронту” Арсенія Яценюка.

“При розгляді останнього звернення Російської Федерації щодо оголошення Арсенія Яценюка в розшук по лінії Інтерполу за начебто скоєні ним у Чечні злочини Генеральний секретаріат Інтерполу в Ліоні протягом короткого часу розібрався у цій ситуації, визнав це звернення РФ – необґрунтованим і скасував розшуковий циркуляр росіян”, – йдеться у повідомленні.

Також, Українське бюро Інтерполу отримало від штаб-квартири організації в Ліоні підтвердження, що Яценюка не затримували.

“Він проходив стандартну перевірку під час паспортного контролю, яка тривала не більше 10 хвилин. Після завершення необхідних процедур він разом з донькою безперешкодно продовжив свій маршрут”, – зазначається у повідомленні.

Як відомо, у 2015 році глава СК РФ Олександр Бастрикін  заявив, що Арсеній Яценюк воював проти російської армії в Чечні.

Згідно із біографією Яценюка, у 1991 – 1996 роках він навчався у Чернівецькому національному університет імені Юрія Федьковича на юридичному факультеті та паралельно у 1992 – 1997 роки був президентом юридичної фірми “ЮРЕК-ЛТД” у Чернівцях.

В лютому 2017 року Росія заявила, що Яценюк оголошений у міжнародний розшук, а в березні суд міста Єсентуки виніс рішення про заочний арешт екс-прем’єра України.

Як повідомлялось, 28 квітня Росія направила документи до Генерального секретаріату Інтерполу з проханням оголосити Яценюка у міжнародний розшук.

Міністр Внутрішніх справ Арсен Аваков звернувся з офіційним листом до керівництва Інтерполу з проханням відхилити позов Росії. Згодом Аваков повідомив, що Інтерпол відхилив позов РФ та вирішив не оголошувати екс-прем’єра України Арсенія Яценюка у міжнародний розшук.

У вересні 2017 року росіяни звинуватили Яценюка не лише в участі в бойових діях у Чечні, але й у Придністров’ї.

Російські слідчі нібито знайшли фотографію членів УНА-УНСО 1992 року у Придністров’ї, на якій “росексперти” нібито змогли ідентифікувати Яценюка. Як пояснила Лаппо у коментарі “УП”, це стало матеріалами слідства, на підставі яких так званий “суд” у Росії приймав рішення про заочний арешт Яценюка.

Поділитися: