Politerno > Україна і світ > Наперстки від Порошенка: Комітет рекомендував змінити 13 членів ЦВК – буде голосування за кожного кандидата бо їх 14

Наперстки від Порошенка: Комітет рекомендував змінити 13 членів ЦВК – буде голосування за кожного кандидата бо їх 14

  • Квітень 18, 2018
  • 561 Переглядів
  • 2

Парламентський комітет з питань правової політики і правосуддя підтримав подання президента щодо звільнення 13 членів Центральної виборчої комісії у зв’язку із закінченням терміну їхніх повноважень і рекомендував до розгляду 14 нових кандидатів.

Відповідне рішення було ухвалено на засіданні комітету в середу, повідомляє “Укрінформ”.

За словами голови комітету Руслана Князевича, Верховній Раді буде рекомендовано звільнити з посад 13 із 15  членів ЦВК.

Також було ухвалено рішення підтримати 14 нових кандидатів, раніше запропонованих президентом Петром Порошенком.

За словами, представника президента в парламенті Ірини Луценко, тепер має бути поіменне голосування за кожного кандидата в Раді і один із них має бути виключеним.

“Ті, хто набере найбільше голосів, по тим буде напрацьовано спільне рішення. Є достатньо достойних представників як від коаліції, так і опозиційних сил, є з кого обирати”, – сказала Луценко в ефірі телеканалу “112 Україна”.

Вона зазначила, що це питання має бути розглянуте парламентарями у четвер і, на її сподівання, це питання консолідує зал і день буде “результативним”.

Як відомо, ще 1 червня 2014 року завершився термін повноважень 12 з 15 членів ЦВК, а 3 лютого 2017 року – і 13-го члена комісії.

Президент Петро Порошенко запропонував призначити 13 нових членів ЦВК – місця не дісталось лише кандидату від “Батьківщини”.

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що відсутність кандидата від фракції «Батьківщина» у поданні президента України щодо призначення нових членів ЦВК є грубим порушенням чинного законодавства, і свідчить про намір президента через керований Центрвиборчком сфальшувати майбутні вибори в Україні.

У ПАРЄ також виступили з вимогою збалансувати новий склад ЦВК, забезпечивши пропорційне представництво всіх політичних сил Верховної Ради.

5 лютого 2018 року президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради подання на кандидатів у нові члени Центрвиборкому.

У поданні на призначення членів Центральної виборчої комісії, яке підготував президент Петро Порошенко, з’явилася кандидатура від фракції “Батьківщина”.

Заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив, що «Батьківщина» вважає, що президент свідомо займається маніпуляціями, подаючи до складу ЦВК більшу кількість кандидатур, аніж є вакансій у комісії.

2 квітня голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що не знає, як буде діяти Рада, якщо 14 кандидатів у члени Центральної виборчої комісії успішно пройдуть спеціальну перевірку, адже Верховній раді доведеться якимось чином обрати 13 із них.

А сьогодні заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв в інтерв‘ю парламентським журналістам зазначив, що на Україну чекають серйозні санкції з боку ПАРЄ в разі порушення Резолюції про обрання пропорційного складу ЦВК з представниками всіх фракції Верховної Ради.

Please follow and like us:

2 коментарі

Comments are closed.