Politerno > Україна і світ > Бабченко не знає, для чого СБУ потрібна була інсценізація вбивства

Бабченко не знає, для чого СБУ потрібна була інсценізація вбивства

  • Травень 31, 2018
  • 785 Переглядів
  • 3

Журналіст і публіцист Аркадій Бабченко розповів, що він не знає, чому СБУ вирішила інсценізувати його вбивство, хоч мала вже достатньо доказів для затримання підозрюваного.

Про це він розповів в інтерв’ю у четвер, повідомляє УП.

На запитання, для чого була ця спецоперація, Бабченко відповів: “Не знаю, не до мене питання”.

“Не я її (спецоперацію – ред.) розробляв. Мабуть у них (українських спецслужб – ред.) були свої якісь причини”.

“Можливо, вони хотіли зробити так, щоб тут проколів не було, щоб була стовідсоткова доказова база. Я їх в цьому розумію. Але це не до мене питання. Я не знаю для чого”, – сказав він.

Бабченко розповів, що не одразу повірив українським силовикам.

“Мене не одразу переконали. Приходять якісь люди. Кажуть, чувак тебе хочуть грохнути. Звичайно, ти відчуваєш недовіру, що за люди, чому. Але зустріч відбулась за участі моїх знайомих. Вони сказали, що були з цими людьми на війні. Вони їх підтвердили”, – сказав він.

На запитання, чому із 30 осіб, які були у списку “для ліквідації” обрали саме його, Бабченко відповів: “Я не володію всією інформацією. Наскільки мені сказали, обраний не саме я. Я був обраний першим”.

Він також розповів, що давно не займається розслідуваннями, а є “фейлетоністом”.

“В мене немає бізнеса, немає грошей, немає квартири. Все чим я займаюся – це пости у фейсбуці. З цього можна зробити один єдиний висновок, що мотивом є моя громадянська позиція, моя громадянська діяльність”, – сказав Бабченко.

“Всі хто кажуть, що це підриває довіру до журналістики, як би ви вчинили на моєму місці? До вас приходять і кажуть, тебе замовили. От докази, будь ласка, що ви далі будете робити?”, – сказав він.

На питання, чи планує він залишити Україну і шукати більш безпечне місце, він відповів “без коментарів”.

“Я би хотів залишитися тут, оскільки я відчуваю, що моє місце тут в Києві. Але зараз така ситуація, що вже не я буду вирішувати свою долю. Воно піде так як піде”, – сказав він.

30 травня СБУ оприлюднила два відео із затриманням замовника вбивства Аркадія Бабченка та фрагментом розмови між замовником та виконавцем.

Як повідомлялось, інформація про вбивство Бабченка з’явилася ввечері 29 травня. Міністерство закордонних справ Росії і Кремль відкидали свою причетність до цього.

Пізніше в СБУ повідомили, що російський журналіст Аркадій Бабченко – живий, це була спецоперація Служби безпеки.

За версією слідства російські спецслужби через посередника в Україні замовили вбивство російського журналіста Аркадія Бабченка колишньому учаснику АТО.

У міжнародній недержавній організації “Репортери без кордонів” обурені спецоперацією Служби безпеки із інсценування вбивства Аркадія Бабченка.

Екс-високопосадовець Пентагону та директор аналітичного Центру Байдена при Пенсильванському університеті Майкл Карпентер заявив про можливі наслідки спецоперації «Бабченка» для української влади.

Також представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір розкритикував інсценування українськими спецслужбами вбивства російського журналіста Аркадія Бабченка.

Сьогодні увечері стало відомо, що учасник АТО Олексій Цимбалюк назвав себе виконавцем “вбивства” російського опозиційного журналіста Аркадія Бабченко.

Читайте також: Як СБУ “воскресила” Бабченка і якими будуть наслідки спецоперації

Please follow and like us:

3 Comments Already

Comments are closed.