Politerno > Тернопільщина > Порушення Закону України та нова техніка на сесії Тернопільської міської ради (Фото)

Порушення Закону України та нова техніка на сесії Тернопільської міської ради (Фото)

  • 10 Серпня, 2018
  • 1901 Переглядів
  • 0

На черговій сесії ТМР депутати випробували технічні новинки.  Засідання перенесли на півгодини раніше через протести громадян, проте навіть вони не допомогли добитися скасування забудови парку “Національного відродження”.

8 серпня відбулася чергова сесія Тернопільської міської ради. Її одразу нарекли найважливішою за весь 2018 рік, адже депутати приймали зміни до бюджету міста та затверджували звіт за перше півріччя. Аби потрапити на засідання громадяни були зобов’язані не лише пройти вже звичну перевірку металошукачем, але й реєструватися у відділі звернень. При вході в раду стояли поліцейські, які не впускали в приміщення, у разі відсутності попереднього запису. Після початку сесії відділ звернень перестає реєструвати громадян, тому багато бажаючих, які про це не знали, не потрапили на засідання.

Такий порядок відвідування сесії, який встановила Тернопільська міська рада суперечить українському законодавству. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Закон України «Про доступ до публічної інформації» передбачають, що на засідання можуть потрапити всі бажаючі. Поліція не може обмежувати доступ людей до сесії, бо цим вона порушує законодавство України.

Тернопільські активісти, які борються проти забудови парків, пройшовши всі правила, встановлені міською радою, все ж потрапили на засідання сесії та навіть організували пікет під її стінами. Ймовірно, що саме через заплановану активістами акцію, початок сесії раптово перенесли з 9:00 на 8:30.

“Це страх перед людьми, стратегічний хід, чи дурість мера? Згідно регламенту сесія Тернопільської міської ради мала розпочатися завтра о 9.00 год. Але після масового поширення афіш із закликом прийти завтра о 9 год під міськраду для підтримки рішення проти забудови парку пізно вечером з’являється інформація, що сесія перенесена на 8.30 год”, – коментує один з організаторів акції, тернопільський активіст Олег Синовець.

Нагадуємо, що вже не один рік громадяни боряться проти забудови парку “Національного відродження”. Вперше плани на землю заявили у 2014 році, коли хотіли побудувати екоготель із закладом громадського харчування, проте громадськість не дозволила цього зробити. У 2016 році знову те саме. Повідомили, що будуватимуть соціально-спортивний центр “Вулична академія” для спортивної організації. Але у документах йшлося про будівництво того ж таки готелю із закладом громадського харчування. У 2017 роботи було призупинено через спротив громадськості, проте наразі вже з відкорегованою документацією, роботи відновленні.

На розгляд сесії депутат від Радикальної партії Тарас Серетний запропонував рішення, яке стосувалося заборони будівництва “Вуличної академії” в парку “Національного відродження”, воно позитивно підтримане депутатською комісією, проте питання не включили в порядок денний і відправили на доопрацювання. Активісти намагалися вплинути на рішення: блокували роботу ради, зверталися до депутатів та скандували “Ганьба!”, проте це не допомогло.

Читайте по темі: Чому питання будівництва у парку Національного відродження не винесли на розгляд сесії міськради (Відео)

Окрім скандального питання з забудовою, тернопільські депутати пропонували також цікаві проекти для міста. Зокрема Назарій Зелінка звернувся з депутатським запитом щодо розміщення сезонних об’єктів сфери торгівлі, послуг відпочинку та розваг через систему ProZorro.Продажі. Це питання також піднімалося на попередній сесії міської ради. Таке нововення дозволить на відкритих та прозорих засадах збільшити доходи міського бюджету від надання прав на розміщення сезонних об’єктів сфери торгівлі, послуг відпочинку та розваг на території міста. Його запит підтримано та направлено на подальше вивчення. Якщо система запрацює, то у 2019 році всі сезонні об’єкти розміщуватимуться тільки після відкритого аукціону.

Нове вирішення проблеми з паркуванням машин в Тернополі запропонував депутат Андрій Шкула. Депутатським запитом він звернувся з пропозицією розробити план заходів на 2019 рік  щодо збільшення кількості стоянок і парковок в місті. Запит підтримало 28 депутатів.

Особливістю 26 сесії Тернопільської міської ради стало те, що це перше засідання на якому депутати випробовували технічні новинки: планшети та павербанки (універсальні батареї, які заряджають мобільні пристрої). Їх міська рада закупила для економії паперу. У Інтернет-виданні 20 хвилин повідомили, що міськрада відповіла на їхній запит, скільки довелося витратити на техніку. У документі зазначено, що закупили 44 планшети марки Nomi C101012 та 44 універсальні батареї (Power Bank) 30000mAh 3xUSB. Ціна одного планшета – 2800 грн, а одного павербанка – 430 грн. Загальна сума, яку витратили на покупку техніки – 142 120 грн. Депутати “обновку” сприйняли по-різному. Одні вміло відзначали різними кольорами проекти, за які голосуватимуть, інші віддали перевагу перевіреному роками порядку денному в паперовому вигляді.

Сесія, яку нарекли ледь не найважливішою за 2018 рік, закінчилася приблизно за 5 годин. Враховуючи, що у порядку денному близько 300 питань, то в середньому на розгляд кожного з них пішло менше хвилини.

Центр громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі.

Довідка:

[spoiler]Центр громадського контролю “Дій!” – проект чеської організації People in Need за фінансової підтримки Європейського Союзу. Проект полягає у розбудові в Україні мережі моніторингових центрів, які опікуються питаннями громадського контролю за діяльністю органів місцевої влади. До основних компонентів діяльності проекту відносяться: моніторинг та аналітика, адвокація, громадсько-правова просвіта, створення проактивності місцевого громадського сектору та його консолідація. Мережа на цьому етапі охоплює ключові міста в Україні, де на сьогодні цікава і динамічна громадсько-політична активність – Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ та Маріуполь (Донеччина).[/spoiler]
Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE