Politerno > Тернопільщина > Юлія Тимошенко з робочим візитом перебуває на Тернопільщині (Відео)

Юлія Тимошенко з робочим візитом перебуває на Тернопільщині (Відео)

  • Листопад 13, 2018
  • 460 Переглядів
  • 2

Сьогодні, 13 листопада, лідер ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко з робочим візитом перебуває на Тернопільщині.

Лідер ВО «Батьківщина» відвідала Собор Зарваницької Матері Божої та унікальну культову споруду «Український Єрусалим».

Об 11.30 Юлія Тимошенко провела прес-конференцію для журналістів у Тернополів готелі “Авалон”.

Лідер «Батьківщини» розповіла про програму змін «Новий курс України», яку підготувала її політична сила разом з інтелектуалами всієї країни.

Юлія Тимошенко окреслила чотири частини «Нового курсу».

«Перший – стратегія безпеки. Над його розробкою працювали військові, волонтери, громадські активісти… Це той перший крок, який ми повинні зробити на шляху до миру в нашій державі», – зазначила політик.

За її словами, стратегія безпеки передбачає посилення дипломатії та перехід на інший формат домовленостей з, так званих, «Мінських» на «Будапешт+».

«Ми відмовилися від ядерної зброї, а країни-гаранти Будапештського меморандуму не дотрималися умов цього документу. За 4,5 роки війни наше керівництво країни жодного разу, як передбачено у Будапештському меморандумі, не скликали Будапештський формат і не закликали лідерів країн-гарантів сісти за стіл переговорів. До того ж сильні переговори мають базуватися на сильній армії», – підкреслила лідер «Батьківщини».

На переконання Юлії Тимошенко, Україна має бути повноцінним членом НАТО.

Війна не має бути вигідною вищому керівництву держави. Юлія Тимошенко нагадала про те, як президент постачав нашій армії зі своїх заводів значно дорожчу неякісну техніку.

«Після виборів все це докорінно буде змінено. Кожен відповідатиме за законом за кожну корумповану копійку, яка була зароблена на бюджеті армії», – підсумувала

Другий пункт програми «Новий курс» пропонує зміну Конституції Укораїни. За словами Юлії Тимошенко, лише зі зміною Конституції можна поставити кінець «оліргахічній» системі та «чорному» бізнесу в Україні.

«Щоб побудувати нову Україну, слід закласти новий фундамент – Нову Конституцію України. Більшість експертів і моральних політиків сходяться на тому, що якщо ми не змінимо Конституцію, то не ліквідуємо стару систему кланово-олігархічної моделі управління країною», – сказала політик.

Відповідаючи на запитання журналіста, вона повідомила, що Нова Конституція України дозволить не лише створити стабільну, потужну і самодостатню парламентську більшість, але і наділити реально вагомими і впливовими повноваженнями парламентську опозицію.

«Я бачу власне парламентську опозицію і опозицію у місцевих радах як дуже сильну складову наведення ладу у державі. І саме Нова Конституція України надаватиме опозиції вагомі і впливові повноваження», – зазначила лідер «Батьківщини».

Економічний курс – третій пункт «Нового курсу», за словами Юлії Тимошенко, передбачає нову грошову політику, нову політику Нацбанку, зміни до податкової системи та створення програми сприяння інвестиційній діяльності.«Він має дві фундаментальні складові: повний аналіз того, що відбувається в економічній і фінансовій площині країни, а також покроковий план, як виходити з цього важкого стану і як будувати країну», – пояснила Юлія Тимошенко.

І четверта складова «Нового курсу України» — екосистема життя людини. Цей пункт пропонує реформування в галузях освіти, охорони здоров’я, побудовау нової системи безпеки, екології та соціального захисту людини.

«Це все, що потрібно українцям, аби щасливо й успішно жити на рідній землі, — пояснила політик.

Юлія Тимошенко розповіла, що 4,5 роки готувався «Новий курс України», готувався для того, щоб не допустити маніпуляції та фальсифікацій виборів, для того, щоб реанімувати країну.

«В «Новому курсі» немає ніяких гасел, пустих намірів. Це покроковий, фактично поденний план робіт, забезпечений правильними законопроектами і проектами постанов уряду, який треба буде ухвалити після проведення чесних виборів, після того, як новий президент пройде інавгурацію, — підсумувала політик.

У відповідь на запитання журналіста про державний борг України, Юлія Тимошенко назвала три умови, які можуть забезпечити його зменшення.

«Після 2008-го року я передала уряду Януковича державний борг – 30% ВВП. Зараз нас втягнули у боргову яму на 82% ВВП. Це при тому, що згідно Конституції він мав становити не більше 60%. Але злочинний уряд Януковича змінив Конституцію і виключили обмеження з Закону», – розповіла політик.

За її словами проблема полягає не лише в величині боргу, але й вартості його обслуговування.

«У рік потрібно віддавати більше 300 млрд грн! Для порівняння – на всю оборону виділяється 85 млрд грн, на Пенсійний фонд – 125 млрд грн на рік. Нас просто втягнули в авантюру, яка посилилася. Це  велика частина видатків із бюджету, які треба платити за обслуговування боргу», – переконана Юлія Тимошенко.

На думку лідера  «Батьківщини», потрібно вжити певні кроки, які б зупинили зростання і скоротили держборг.

Перший – провести повне перекредитування держборгів і знизити обслуговування за ними із 13-14% річних до 3-4%.

«У Польщі середній показник обслуговування боргів коливається між 3-4% річних, у нас – 13-14%, а облігації внутрішніх позик річні коштують 17%. Нас просто безпрецедентно грабують», – наголосила політик.

Другий – скоротити абсолютно бездумні видатки бюджету та вивільнити кошти, щоб залучити їх на реальні потреби.

Третій – відмовитися від надмірного використання ОВДП, як механізму наповнення бюджету.

Юлія Тимошенко також наголосила, що в рамках оголошеного її політсилою «Нового курсу України», вже запущено постійно діючу платформу, яка разом з усіма охочими буде напрацьовувати новий план економічного курсу держави.

Розповіла Юлія Тимошенко тернополянам і про те, якою насправді може бути ціна за газ.

Необгрунтовано високою та корупційною назвала ціну на газ в Україні Юлія Тимошенко.

“Для всіх людей – це шок! На 23,5% влада підняла ціну на газ. Я вам відкрию таємницю: не ринок встановлює ціну на газ, а Уряд”, – підкреслила лідер “Батьківщини”.

Вона нагадала, що чотири з половиною роки тому весь газ українського видобутку йшов на потреби населення. І зараз, як наголосила Тимошенко, «не потрібно нічого видумувати, досить лише відновити порядок забезпечення природним газом населення, який вже був».

“Наш газ вони забирають для своїх оборудок, а нам нав’язують біржовий. Лише бажання влади наживитися, поповнити власні багатомілярдні офшори є причиною зростання вартості газу”, – переконана політик.

Юлія Тимошенко назвала реальну ціну газу в Україні і запевнила, що такою вона буде після її перемоги на виборах.

“Українського газу повністю вистачає для забезпечення побутових потреб наших громадян, і коштувати він має максимум 90 доларів за тисячу кубометрів. І це ніякий не популізм, як мені закидають, а реальні розрахунки та цифри”, – зазначила вона.

Закиди в тому, що ціни на газ зростають через підписаний в 2008 меморандум з МВФ, лідер “Батьківщини” назвала брехливими. Тимошенко нагадала, що дія меморандуму завершилася з підписанням нової програми співпраці з Фондом. Крім того, за офіційним повідомленням самого Міжнародного валютного фонду, у структурі зовнішнього боргу України жодної копійки, яку б запозичив уряд Тимошенко, з 2012 року немає.

Читайте також: Тимошенко – 20,7%, Зеленський – 11,4%, Порошенко третій: свіжі рейтинги від кількох груп

Please follow and like us:

2 Comments Already

Comments are closed.