Politerno > Україна і світ > Гройсман пообіцяв поділитися “дотаціями Косюка” з іншими

Гройсман пообіцяв поділитися “дотаціями Косюка” з іншими

  • Листопад 15, 2018
  • 226 Переглядів
  • Comments Off

Програми підтримки агровиробництва з боку держави стануть більш адресними, а загальна сума дотацій досягне 7 мільярдів гривень.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

Прем’єр розповів, що в поточному році понад 6 тис агропідприємств отримали державну підтримку, майже 104 тис домогосподарств користуються програмами дотацій на худобу, а кількість робочих місць на селі перевищує 3 млн.

“Завдання Мінагрополітики – удосконалювати і краще таргетувати підтримку. В наступному році фінансування програм становитиме понад 7 млрд грн. Потрібні кращі механізми адресної підтримки, щоб агровиробники мали більше можливостей. Ми повинні не тільки бути присутніми на світових ринках, потрібна глибока переробка всередині країни”, – сказав Гройсман.

За даними уряду, наразі агросектор займає майже 17% ВВП країни і приносить майже 38% валютної виручки.

За підсумками 8 місяців поточного року зростання агровиробництва становило 4,9%. 290 українських підприємств мають право експорту на ринки ЄС.

Обсяг капітальних інвестицій в агропідприємства за перше півріччя поточного року становив 26,9 млрд грн, що майже на 10% більше відповідного періоду минулого року.

Як повідомляла Економічна правда, підприємство Юрія Косюка “Вінницька птахофабрика” 1 листопада отримало 618 мільйонів гривень бюджетних дотацій, а загалом за рік – 812 мільйонів гривень.

Нагадаємо, у 2017 році підприємства холдингу МХП отримали рекордну суму дотацій — 1,4 млрд гривень, або приблизно 35% від загальної суми державної підтримки аграрної галузі. Другим найбільшим отримувачем дотацій став “Укрлендфармінг” Олега Бахматюка— 517 млн гривень.

Після скандалу з отриманням значної суми державних коштів агрохолдингами у 2018 році уряд вирішив змінити систему дотацій на програму підтримки тваринництва. В програму, зокрема, було додано нові форми державної підтримки, в тому числі і “часткове відшкодування вартості будівництва та реконструкцію тваринницьких ферм і комплексів”.

Миронівський хлібопродукт (МХП) — найбільший виробник курятини в Україні. За оцінками самої компанії, вона займає 55% українського ринку курятини. На українському ринку МХП представлений торговими марками “Наша Ряба”, “Легко”, “Бащинский”, “ФуаГра” тощо.

У червні ТОВ “Вінницька птахофабрика” відкрила нову лінію виробництва і до кінця року планує створити найбільші потужності з виробництва курятини в світі.

У серпні головна військова прокуратура отримала доступ до банківських документів низки український компаній по справі щодо збитків державі на понад 100 млрд від ненадходження податків. Справа стосується створення злочинної організації колишнім президентом Віктором Януковичем та його оточенням.

Як відомо, Косюк через компанію WTI Trading Limited володіє 66% акцій МХП. Видання “Новое время” оцінило його статки у 908 млн доларів, із цим показником Косюк посів 8 місце у списку 100 найбагатших українців.

Читайте також: Радник Порошенка олігарх Косюк попри заборони регулярно ганяє заповідним парком “Феофанія” – ЗМІ (Відео)

Please follow and like us: