Politerno > Україна і світ > Порошенко вже хоче сформувати антикорупційний суд до виборів

Порошенко вже хоче сформувати антикорупційний суд до виборів

 • 23 Січня, 2019
 • 651 Переглядів
 • 0

Президент Петро Порошенко заявив, що формування Вищого антикорупційного суду завершиться у лютому.

Про це він повідомив під час засідання Національної інвестиційної ради на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.

“Я пишаюся тим, що ми розвиваємо Україну, виконуємо свої обіцянки і інвестуємо. Ми не зупинимо реформи, хочу вас запевнити. Триватиме боротьба проти корупції. В лютому завершиться розбудова антикорупційного суду”, – сказав Порошенко.

Нагадаємо, українська влада довший час затягувала створення Вищого антикорупційного суду. 14 травня громадські активісти заявили про «штучне затягування» розгляду законопроекту про антикорупційний суд.

Посол США в Україні Марі Йованович в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна“ заявила, що прийнявши не узгоджений з МВФ закон “Про Вищий антикорупційний суд”, Україна не отримає мільярди доларів міжнародної допомоги.

Та все ж 7 червня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон №7440 про Вищий антикорупційний суд України.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій підписав документ 9 червня.

11 червня Президент Петро Порошенко підписав закон про Вищий антикорупційний суд.

У підписаному та опублікованому законі “Про Вищий антикорупційний суд” виявилась норма про те, що кримінальні справи, які вже наразі спрямовані до суду першої інстанції, не підлягають перегляду у апеляційній палаті ВАС. Апеляцію по цих справах мають розглядати загальні суди, навіть якщо ВАС на той момент вже запрацює. Ця правка виводить з розгляду ВАС всі нинішні резонансні справи щодо топ-корупції; на розгляд майбутні антикорупційних суддів надходитимуть лише майбутні справи.

Така норма з’явилася в оприлюдненому тексті закону. Ця правка не була зачитана головою комітету правової політики та правосуддя Русланом Князевичем у сесійній залі перед ухваленням закону та не обговорювалася на комітеті.

Міжнародна антикорупційна мережа Transparency International закликала змінити положення закону про Антикорупційний суд, яке дозволить затягувати судові процеси проти корупціонерів.

Згодом і у  Венеціанській комісії Ради Європи заявили, що не наполягали на включенні в закон про Антикорупційний суд суперечливої норми про те, щоби справи проти корупціонерів, які вже спрямовані до суду, не підлягали апеляції у новоствореному Вищому антикорупційному суді (ВАС).

У той же час у парламентському комітеті з питань правової політики та правосуддя заявили, що норма про апеляції відповідає висновку експертів Венеціанської комісії.

Міжнародний валютний фонд заявив, що очікує від України скасування суперечливої норми про апеляцію в законі “Про Вищий антикорупційний суд”.

Згодом у Верховній Раді знайшли спосіб внести в закон про Антикорупційний суд поправку, яку вимагають США і МВФ.

Після цього МВФ схвалив оновлений план щодо Антикорупційного суду але цього недостатньо для отримання траншу.

Читайте також: Три сценарії взяття Антикорупційного суду під контроль Адміністрацією президента

 

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь