Politerno > Україна і світ > Скандальна “Трейд Коммодіті” за 5 років натендерила 17 мільярдів на паливі

Скандальна “Трейд Коммодіті” за 5 років натендерила 17 мільярдів на паливі

 • 20 Квітня, 2019
 • 1073 Переглядів
 • Comments Off

Група пов’язаних із “Трейд Коммодіті” компаній із 2015 року отримала паливно-мастильних підрядів на 17 млрд гривень.

Про це повідомляється у “Віснику держзакупівель” і системі “Прозорро”, передають “Наші гроші”.

Умовна група компаній, чия неофіційна назва “комодівці” походить від ТОВ “Трейд Коммодіті”, пов’язана з бізнесменом Андрієм Адамовським та оточенням нардепа від “БПП” Олександра Грановського.

Ця група після обрання Петра Порошенка президентом України стала одним з найбільших тендерних переможців та імпортерів палива в Україну.

Майже всі тендерні кошти, отримані групою, припали на п’ять найбільших замовників:

Філія “Центр забезпечення виробництва” АТ “Укрзалізниця” – 10,28 млрд грн.

Міністерство оборони України – 5,53 млрд грн.

Державне агентство резерву України – 0,42 млрд грн.

АТ “Центренерго” – 0,23 млрд грн.

Філія “Вільногірський ГМК” АТ “ОГХК” – 0,10 млрд грн.

До складу групи входять шість компаній, які поділили тендерні підряди таким чином:

У 2017 році в справі щодо поставок компанією “Трейд Коммодіті” палива для армії НАБУ затримувало одного з інвесторів цієї компанії Володимира Трофименка, головного тендерника армії Володимира Гулєвича та заступника міністра оборони Ігоря Павловського. Однак нині вони всі на свободі і продовжують знаходитись на посадах.

У 2018 році Верховний суд залишив без задоволення касаційні скарги НАБУ та ДАСУ у справі щодо скасування вимоги аудиторів до Міноборони стягнути з “Трейд Коммодіті” 149,34 млн гривень.

Йшлося про збитки через незаконне підвищення вартості палива через укладення додаткових угод у межах чотирнадцяти контрактів, укладених у 2016 році.

Нині тривають судові спори “Оптімус Конекшн” (“Газтрейд”) проти Міноборони щодо контрактів за 2017 рік на поставку палива загальною вартістю 759,47 млн гривень.

Нагадаємо, ТОВ “Торум” (входить в орбіту “Трейд Коммодіті”) 12 жовтня уклало сьомий за рік договір на поставку Міністерству оборони 1,75 тисячі тонн реактивного палива.

Адміністративний апеляційний суд залишив чинним рішення першої інстанції щодо скасування акту Держаудитслужби, на якому побудовані звинувачення НАБУ на адресу Міноборони в завданні збитків при закупівлі палива у компанії “Трейд Коммодіті”.

В той же час у НАБУ заявили, що у них достатньо доказів у справі про розтрату Міноборони 149 млн гривень при закупівлі палива у компанії “Трейд Коммодіті”.

Наприкінці березня 2018 року у НАБУ заявили про завершення досудового розслідування щодо посадовців Міноборони, яких підозрюють у розкраданні державних коштів у сумі понад 149 мільйонів гривень.

Експертиза підтвердила розтрату 149 мільйонів гривень при закупівлі Міністерством оборони палива у фірми “Трейд Коммодіті”.

В минулому році детективи НАБУ затримали 5 осіб, причетних до махінацій із закупівлями двигунів для танків ДП “Львівський бронетанковий завод”, в тому числі директора заводу і його заступника.

Читайте також: По кому вдарить корупційний скандал у Міноборони? Головні підозрювані вже втекли…

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •