Politerno > Україна і світ > НАБУ проводить обшуки в офісі інвестгрупи ICU в рамках справи “Роттердам+”

НАБУ проводить обшуки в офісі інвестгрупи ICU в рамках справи “Роттердам+”

 • 19 Липня, 2019
 • 658 Переглядів
 • Comments Off

Національне антикорупційне бюро України 19 липня обшукує центральний офіс інвестиційної групи ICU в Києві у рамках так званої справи “Роттердам+”.

Про це з посиланням на заяву компанії повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Компанія заявляє, що раніше повністю задовольнила всі запити НАБУ на надання інформації, і розцінює ці слідчі дії “не інакше як спробу чинити на неї тиск, який має явний політичний контекст”.

“Причиною цього тиску ICU бачить невдоволення нинішньою владою і її оточення реформами, проведеними їх попередниками, деякі з яких раніше працювали в ICU”, – зазначається у заяві компанії 19 липня.

У ньому вказується, що група працює в штатному режимі, проте в даному випадку терпить супутній збиток, так як є суб’єктом економічної діяльності і не має ніякого відношення до політичних процесів у країні.

Згідно з повідомленням ICU, обшук проводиться в рамках так званої справи “Роттердам+” – відкритого в березні 2017 року кримінальної провадження стосовно посадових осіб НКРЕКП за фактом можливого порушення (№52017000000000209).

“Як законослухняна компанія, ICU забезпечила повне сприяння правоохоронцям, у черговий раз надавши всі витребувані документи. Претензій з боку правоохоронних органів щодо даних угод в компанію не надходило”, – наголошується у заяві.

Заснована в 2006 році фахівцями з ING інвестгруппа ICU – незалежна фінансова група, що надає брокерські послуги, послуги з управління активами і приватним акціонерним капіталом. Спеціалізується на ринках Центральної і Східної Європи. Під її управлінням перебувають активи в обсязі понад 500 млн дол.

Власником групи є її топ-менеджмент: керуючим партнерам Макарові Пасенюку і Костянтину Стеценко належить відповідно 45,011005% і 44,992663% акцій, ще 9,996332% – екс-міністру енергетики і вугільної промисловості Володимиру Демчишин. Колишній донедавна співвласник компанії Олександр Вальчишен у 2019 році продав свій пакет 6,58474% керуючим партнерам.

Раніше співвласником і головою ради директорів групи була Валерія Гонтарєва, яку за пропозицією п’ятого президента Петра Порошенка парламент у червні 2014 року затвердив на посаді голови Національного банку.

Крім цього, деякий час у ICU працював Дмитро Вовк, який згодом очолив НКРЕКП.

Як повідомлялося, Солом’янський райсуд Києва на початку 2018 року надав НАБУ доступ до документів ICU Investment Management Ltd. із купівлі в інтересах будь-яких осіб євробондів ДТЕК у період із березня 2015 року по квітень 2016 року і їх продажу з квітня 2016 до кінця 2017 року.

“У ході досудового розслідування встановлено, що компаніями – ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd., що входять до групи ICU, де раніше працював глава НКРЕКП, у період із вересня 2015 року по травень 2016 року на Ірландській фондовій біржі здійснювало купівлю цінних паперів, емітентом яких є DTEK Finance plc”, – зазначено в судових матеріалах.

За даними НАБУ, після ухвалення НКРЕКП Порядку формування прогнозної ОРЦ електроенергії (формули “Роттердам+”) вартість куплених ICU євробондів ДТЕК зросла на 60%.

“Зазначені факти можуть свідчити про те, що завдяки ухваленою головою та членами НКРЕКП постановою №289 вартість куплених ICU Investment Management Ltd., CIS Opportunities Fund SPC Ltd. та Global Opportunities Fund SPC Ltd. єврооблігацій DTEK Finance plc. значно зросла, що дозволило невстановленим особам, в інтересах яких діяла НКРЕКП, отримати надприбутки”, – зазначається у матеріалах НАБУ.

У ICU спростовують всі звинувачення і заявляють, що всі операції були ринковими і здійснені в повній відповідності з законодавством.

НАБУ підозрює членів НКРЕКП у змові в інтересах генкомпаній при затвердженні формули “Роттердам+”.

НКРЕКП почало застосовувати новий порядок формування прогнозної ОРЦ на електроенергію з квітня 2016 року.

В Україні інвестгрупі ICU належить банківська група “Авангард”, в яку, крім однойменного банку, входять також ТОВ “Інвестиційний капітал Україна”, компанія з управління активами “Інвестиційний капітал Україна”, КУА – Адміністратор пенсійних фондів “АПінвест”.

У її складі також відкритий пенсійний фонд “Династія”, закритий недиверсифікований корпоративний інвестфонд “Інвестиційний капітал – стабільне зростання” і венчурні КІФ “Відновлення”, “Інфініті профіт” і адвентура “.

ICU в 2018 збільшила активи під управлінням в Україні на 14% – до 3,5 млрд грн.

Нагадаємо, що в цю п’ятницю, 19 липня, НАБУ також проводить обшуки в корпорації “Богдан”, а також в клубі “5 елемент”.

Також ДБР зареєструвало кримінальне провадження щодо причетності екс-керівництва держави до організації можливого незаконного вивезення судді Миколи Чауса через державний кордон України до Молдови.

Читайте також: Ахметов і друзі Порошенка з ICU отримали контроль над найбільшою шахтою і боргами “Донецьксталі”

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •