Politerno > Україна і світ > Путін і Макрон обговорили телефоном підготовку до зустрічі у “нормандському форматі”

Путін і Макрон обговорили телефоном підготовку до зустрічі у “нормандському форматі”

  • 8 Вересня, 2019
  • 855 Переглядів
  • Comments Off

Президент Росії Володимир Путін та президент Франції Еммануель Макрон 8 вересня провели телефонну розмову.

У Кремлі повідомляють, що лідери країн дали позитивну оцінку обміну утримуваних між РФ та Україною 7 вересня “як важливій гуманітарній акції”.

Про це повідомила прес-служба Кремля за підсумками телефонної розмови між президентоми. 

“Висловлено сподівання, що це сприятиме нормалізації російсько-українських відносин”, – ідеться в повідомленні.

За даними російської сторони, акцентовано на безальтернативності мінського “Комплексу заходів” як основи врегулювання “внутрішньоукраїнського конфлікту”, а також “підтверджено взаємну налаштованість на продовження конструктивної спільної роботи в рамках “нормандського формату”.

“Президент Росії відзначив доцільність ретельної підготовки порядку денного чергового саміту «нормандської четвірки», а також опрацювання тих рішень, які можуть бути схвалені лідерами за підсумками зустрічі. У цьому контексті звернуто увагу на необхідність виконання Києвом домовленостей, досягнутих у ході попередніх зустрічей на вищому рівні в Парижі та Берліні в 2015 і 2016 роках, включаючи розведення сил і засобів на узгоджених ділянках лінії зіткнення і закріплення в письмовому вигляді «формули Штайнмаєра», – наголошується в повідомленні.

Інформації про телефонну розмову лідерів Росії та Франції на сайті Єлисейського палацу поки що немає.

Читайте також: Звільнення українських політв’язнів: успіх, його ціна, що далі

Як повідомлялось, 7 вересня між Україною і Росією відбувся масштабний обмін утримуваними особами.

В Україну в рамках обміну прибули 35 українців, серед яких політв’язні Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Роман Сущенко, Микола Карпюк, Станіслав Клих, Павло Гриб, Євген Панов, Артур Панов, Едем Бекіров, Олексій Сизанович, а також захоплені Росією біля Керченської протоки моряки.

Після повернення, усіх українських моряків разом з їхніми рідними з “Борисполя” привезли до військового госпіталю у Києві, а інших звільнених  українців – до лікарні “Феофанія”.

Президент Володимир Зеленський заявив, що домовленості президента України Володимира Зеленського з президентом РФ Володимиром Путіним були виконані в повній мірі обома сторонами.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп назвав обмін між Україною та Росією ув’язненими особами “можливо, першим гігантським кроком до миру”. Ключові європейські структури також відреагували на звільнення українських політв’язнів.

Напередодні 40 євродепутатів, серед них і Каті Пірі, звернулися до президента України Володимира Зеленського з письмовим проханням не вносити Цемаха до списку осіб, котрі підлягають обміну полоненими з РФ.

Серед іншого автори листа вказували на важливість Цемаха для міжнародного слідства, що розслідує обставини катастрофи авіалайнера MH17.

Слідчі JIT і депутатка з Нідерландів Каті Пірі розчаровані звільненням Цемаха. Звільнення українським судом з-під варти колишнього бойовика угруповання “ДНР” Володимира Цемаха Пірі назавала “тривожним” сигналом.

Активісти Нацкорпусу провели акцію протесту під Солом’янським апеляційним судом через звільнення з-під варти свідка у справі катастрофи малайзійського рейсу MH17 на Донбасі Володимира Цемаха. 

Також стало відомо, що Нідерланди поки не ініціюватимуть обговорення в Брюсселі питання щодо фігуранта справи збитого MH17 Володимира Цемаха та обміну утримуваними особами між Україною і Росією.

У свою чергу розслідувач “Bellingcat” Христо Ґрозев припускає, що український суд звільнив бойовика Володимира Цемаха у рамках підготовки до обміну, бо у справі MH17 вистачає доказів.

Перед обміном Нідерланди змогли допитати бойовика Володимира Цемаха у справі МН17 і просили Україну не видавати його Росії.

Українських моряків разом з їхніми рідними з “Борисполя” привезли до військового госпіталю у Києві, а інших звільнених  українців – до лікарні “Феофанія”.

Державний департамент США привітав звільнення 35 українських політв’язнів та закликав Москву звільнити інших ув’язнених громадян України.

Читайте також: Обмін ціною антиросійської коаліції

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE