Politerno > Україна і світ > Зеленський затвердив судову реформу, яку критикував ЄС і активісти

Зеленський затвердив судову реформу, яку критикував ЄС і активісти

  • 4 Листопада, 2019
  • 1048 Переглядів
  • 0

Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт про діяльність органів суддівського врядування, який критикували активісти, ЄС і Канада.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Зокрема, на сайті ВР вказано, що 4 листопада документ повернуто із підписом президента.

Майже всі норми закону наберуть чинності з наступного дня після офіційного опублікування.

Закон скорочує склад Верховного суду з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики.

Законом також зменшується оклад членів Верховного суду з 75 до 55 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (до 105,7 тис. грн). Також скорочується склад ВККС з 16 до 12 членів, до ВККС заборонили обирати колишніх членів Вищої ради правосуддя. Крім того кандидати до ВККС мають подавати “заяву про проведення перевірки, визначеної законом “Про очищення влади”.

В день набрання чинності закону припиняються повноваження членів ВККС. Нових членів ВККС обиратимуть за результатами конкурсу (конкурсна комісія – 3 представника Ради суддів та 3 міжнародних експерта). Вища рада правосуддя має за 90 днів сформувати новий склад ВККС за результатами конкурсу, а також затвердити склад комісії з питань доброчесності та етики.

Комісія доброчесності та етики має складатися з 3 представників ВРП і 3 міжнародних експертів. Комісія має за 30 днів перевірити членів ВРП.

Ініціатором законопроекту був президент.

Нагадаємо, 16 жовтня Верховна рада ухвалила законопроєкт номер 1008, яким запроваджується так звана судова реформа президента Володимира Зеленського. Законопроєкт підтримали лише члени фракції “Слуга народу” та низка позафракційних депутатів. Інші фракції голосували “проти”.

Західні партнери уважно стежили за прийняттям законопроекту про судову реформу в Україні та ще на стадії обговорення закликали серйозно доопрацювати документ.

Посли Канади, Великобританії, Німеччини та ЄС вважають, що Законопроект про судову реформу може містити загрози для неї

25 жовтня Верховний суд України попросив президента Володимира Зеленського накласти вето на прийнятий парламентом в цілому закон №1008 про внесення змін у деякі закони України про діяльності органів суддівського самоврядування. 

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE