Politerno > Україна і світ > Парламент попередньо дав добро на продаж землі

Парламент попередньо дав добро на продаж землі

 • 13 Листопада, 2019
 • 954 Переглядів
 • 0

Верховна Рада прийняла у першому читанні та за основу проєкт закону №2178-10 від “Слуги народу” щодо продажу сільськогосподарської землі.

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів, які належать до фракції “Слуга народу” чи є позафракційними. Зокрема, 16 “слуг народу” утримались, 3 проголосували “проти”, 1 не голосував і 5 “слуг” були відсутні. Проти проголосували 52 нардепи, а ще 57 утримались.

Водночас проти законопроекту виступили представники усіх політичних фракцій та груп окрім президентської. Депутати зазначили, що законопроект є недосконалим навіть для ухвалення за основу, тому має бути відхиленим або відкликаним.

Ініціатором законопроєкту № 2178-10 були нардепи “Слуги народу”. Законопроєкт № 2178 подав Кабінет міністрів, проте нардепи зареєстрували 10 альтернативних проєктів закону. Комітет Ради рекомендував голосувати за законопроєкт президентської фракції.  

Засідання 13 листопада почалося із затримкою, бо депутати від “Батьківщини” та “Опозиційної платформи – За життя” блокували президію та трибуну.

Міністру розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофію Милованову довелося представляти урядовий проєкт закону під крики “Ганьба!” і в оточенні противників.

Нардеп зі “Батьківщини” Іван Кириленко закликав спікера ВР Дмитра Разумкова відмовитися вести засідання і порівняв засідання 13 листопада із прийняттям диктаторських законів 16 січня 2014 року.

“Опозиційна платформа – За життя” пропонувала власний законопроєкт про продовження мораторію на продаж землі та всеукраїнський референдум.

Разумков відповів, що закони 2014 року обмежували права громадян на противагу законів про ринок землі, які права громадян розширюють.

Довідка: Згідно із законопроектом купувати сільгоспземлі зможуть громадяни і юридичні особи України, територіальні громади, держава. До 1 січня 2024 року запроваджується заборона на покупку сільгоспземель юрособами, бенефіціарами яких є іноземці, іноземні держави, особи без громадянства. У той же час дана норма не поширюється на агрокомпанії, у яких оформлено право оренди до відкриття ринку землі і які зареєстровані в Україні понад три роки.

У той же час документом пропонується позбавити права на покупку землі фіз- і юросіб, іноземні держави, які потрапляють під дійстві закону про санкції. Іноземці та особи без громадянства можуть набувати права власності на землю сільгосппризначення в порядку спадкування за законом, але зобов’язані зробити їх відчуження протягом одного року з дня придбання.

Також передбачено, що сукупна площа сільгоспземель, які перебувають у власності громадянина або юридичної особи України, з урахуванням пов’язаних осіб: в межах однієї об’єднаної територіальної громади не повинна перевищувати 35% земель такої громади, в межах однієї області – 8% земель, в межах України – 0,5% земель, зазначено в законопроекті.

Документ закріплює переважне право орендаря на купівлю земельної ділянки, за умови продажу ділянки і якщо орендар платить ціну, по якій ділянка продається, а в разі продажу на аукціоні – якщо його пропозиція є рівною з пропозицією, яка є найбільшою.

Законопроектом пропонується встановити мінімальну стартову ціну продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах на рівні не нижче нормативної грошової оцінки. Також забезпечується право громадян на викуп земельних ділянок для ведення фермерського господарства, що належать їм на праві постійного користування та право довічного успадкованого володіння з можливістю розстрочки платежу до 5 років за ціною, що дорівнює НДО таких ділянок.

Нагадаємо, 13 листопада, перед розглядом законопроєкту про скасування заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення, під Верховну Раду принесли труп свині у труні і похоронні вінки.

Під час зустрічі з нардепами від “Слуги народу” президент Володимир Зеленський заявив, що до протестів проти запровадження ринку землі причетний олігарх Ігор Коломойський.

Читайте також: Зе-команда діє всупереч Зеленському?

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь