У Києві під Верховною Радою, а також у 10 областях України: Херсонській, Полтавській, Харківській, Одеській, Кіровоградській, Черкаській, Житомирській, Хмельницькій, Івано-Франківській, Львівській – проходять акції проти скасування мораторію на продаж землі.
Про це повідомляє Всеукраїнська аграрна рада.
Протестувальники перекривають дороги і закликають провести земельну реформу “в інтересах усіх українців, а не тільки олігархів”.
Основні вимоги учасників акцій протесту – заборонити продаж землі сільгосппризначення іноземцям і кардинально зменшити її концентрацію в одних руках – до 5 тис. га.
“Запропонований до прийняття у другому читанні законопроєкт №2178-10 дозволяє концентрувати в одних руках надвеликі масиви землі – до 210 тис. га, що вигідно тільки агрохолдингам”, – заявляють організатори акції.
У Києві акція проходить біля будівлі Верховної Ради. Учасники прийшли з плакатами: “Ні – продажу землі іноземцям”, а також “Президенте, не допусти продажу землі олігархам”.
Урядовий квартал перекрито для руху транспорту. На місці чергують правоохоронці.
Тим часом у Верховній Раді, під час виступу з трибуни, лідер ВО “Батьківщина” Юлія Тимошенко озвучила вимоги аграріїв, які вийшли під Верховну Раду, аби захистити землю, та закликала депутатів дослухатися до думки людей.
«Зараз під стінами парламенту зібралися тисячі малих фермерів і сільгосптоваровиробників. Вони приїхали з усієї країни, разом зі своєю технікою, зі своїми командами, з працівниками та з тими, хто має паї. У них сьогодні є абсолютно чітке уявлення, що парламент та президент їх не чують. Я прошу всіх депутатів, якщо ви представляєте людей, – вийдіть до аграріїв, поговоріть з ними і дійте в інтересах народу», – зазначила Юлія Тимошенко.
Юлія Тимошенко озвучила вимоги аграріїв, представників громадських організацій та профспілок, які сьогодні вийшли під стіни парламенту: зняти з розгляду земельні закони, продовжити мораторій на продаж сільськогосподарської землі та негайно провести всеукраїнський референдум.
«Українські аграрії не здадуться так просто. Вони будуть приїжджати сюди десятками тисяч, дивитися вам в очі та питати, чи давали вони вам право продавати українську землю, коли голосували за вас», – резюмувала Юлія Тимошенко.
Нагадаємо, 13 листопада парламент ухвалив у першому читанні законопроєкт №2178-10 про обіг ринку земель сільськогосподарського призначення.
Партія “Батьківщина” заявила, що звернеться до Конституційного суду за тлумаченням, чи може Рада приймати, а президент підписувати закон про ринок землі без проведення всеукраїнського референдуму.
Президент Володимир Зеленський повідомив, за яких умов в іноземців з’явиться можливість купувати землю в Україні і які правки внесуть нардепи в законопроєкт про обіг сільськогосподарських земель.
Голова фракції “Слуга народу” у ВР Давид Арахамія висловив сумніви, що до Нового року Верховна Рада прийме законопроект про запуск ринку землі с/г призначення.
Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет вказав на «ризик масового скуповування земельних ділянок і формування на цій основі монопольних власників, що унеможливить розвиток малого фермерства».