Декілька нардепів від “Слуги народу”, які напередодні просили Зеленського повернути мінські переговори в законодавче поле України, видалили свої пости.
На це звернув увагу депутат від партії “Голос” Микола Виговський.
“У зверненні депутатів Слуги Народу до Володимира Зеленського щодо Мінської зради сталися зміни:
-
Ірина Аллахвердієва, сторінку видалено;
-
Андрій Боблях, пост із заявою видалено;
-
Ольга Василевська-Смаглюк, пост із заявою видалено;
-
Артем Ковальов, пост із заявою видалено;
-
Володимир Тимофійчук, пост із заявою видалено;
-
Ігор Фріс пост із заявою видалив, але написав новий, де дублює тези із заяви, однак до президента вже не звертається;
-
Дмитро Чорний, сторінку видалено”, — написав він.
Читайте також: Назустріч Путіну. Єрмак “впарює” бойовиків ЛДНР під виглядом “українців ОРДЛО”
Нагадаємо, 13 березня глава Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що на останній зустрічі у Мінську сторони домовилися створити спільну платформу з представниками окремих районів Донецької і Луганської областей, які не контролюються урядом України. Україна узгодить з представниками терористичних організацій “ЛДНР” питання децентралізації та проведення місцевих виборів.
Також стало відомо, що у Мінську підписано домовленості про створення консультативної ради, в якій ОРДЛО будуть представлені як суб’єкт, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ.
Окремі нардепи з фракції “Слуга народу” виступили проти створення консультативної групи в ТКГ за участі представників ОРДЛО.
Як зазначила журналістка Наталя Седлецька, керівник Офісу президента Андрій Єрмак – перший з українських посадовців підписав угоду з бойовиками ОРДЛО.
В Офісі президента відбулася зустріч глави відомства Андрія Єрмака та нардепів фракції “Слуга народу”. Заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук повідомила, що консультативна рада з представниками ОРДЛО дозволить українській владі консультуватись у Мінську не з бойовиками, а з проукраїнськими мешканцями Донбасу.
Пізно ввечері, 13 березня, у Києві на Банковій, під Офісом президента, кілька сотень людей протестували проти визнання бойовиків на Донбасі суб’єктом переговорів.
14 березня, з нагоди Дня добровольця на Михайлівській площі у Києві зібралися кілька тисяч людей. Вони рушили до урядового кварталу, щоб передати владі список вимог.
Читайте також: Що означає створення спільного органу з бойовиками. Відповіді Романа Безсмертного