Politerno > Україна і світ > Петиція із закликом забрати Київську лавру в УПЦ МП: Зеленський киває на Кабмін

Петиція із закликом забрати Київську лавру в УПЦ МП: Зеленський киває на Кабмін

 • 22 Травня, 2020
 • 479 Переглядів
 • 0

Відповідаючи на петицію із закликом забрати Києво-Печерську в УПЦ МП, президент Володимир Зеленський заявив, що питаннями оренди лаври займається Кабінет міністрів.

Про це йдеться на сайті президента.

Автори петиції вимагають у глави держави “припинити використання Києво-Печерської лаври Українською православною церквою Московського патріархату шляхом розірвання договору оренди та передати Києво-Печерську лавру у використання Православній Церкві України”.

Петицію вже підписали 27,5 тис. людей, чого більш ніж достатньо для розгляду цього питання президентом.

“Відповідно до пункту 5 статті 116 Основного Закону України Кабінет Міністрів України здійснює управління об’єктами державної власності.

Повноваження Кабінету Міністрів України у сфері економіки щодо здійснення відповідно до закону управління об’єктами державної власності, у тому числі корпоративними правами, делегування в установленому законом порядку окремих повноважень щодо управління зазначеними об’єктами міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, визначено Законом України “Про Кабінет Міністрів України” (абзац четвертий пункту 1 частини першої статті 20)”,  – цитує Зеленського прес-служба.

Раніше на сайті президента з’явилася петиція з вимогою до Зеленського розірвати договір оренди Києво-Печерської лаври з УПЦ МП та передати релігійну святиню у використання ПЦУ.

У мотиваційній частині петиції звертається увага на те, що Православна церква України — автокефальна православна церква на території України, і Константинопольська церква вважає ПЦУ єдиною канонічною правонаступницею Київської митрополії.

На думку підписантів, цілком справедливо, щоб духовну святиню використовувала православна конфесія, яка визнана православним світом автокефальною православною церквою на території України.

Водночас зазначається, що Українська православна церква Московського патріархату не є автокефальною. Крім того, високі церковні ієрархи УПЦ МП були неодноразово помічені у висловлюваннях та діях, направлених проти українського народу, та наводяться факти на підтвердження цього.

Нагадаємо, розпочато кримінальне провадження через порушення карантину під час великоднього богослужіння у Почаївській Лаврі на Тернопільщині.

Російські ЗМІ повідомили, що у Києво-Печерській лаврі на Covid-19 захворіли усі священники, в тому числі настоятель, але в УПЦ МП заперечили цю інформацію.

Нещодавно вітчизняні ЗМІ повідомили, що митрополитів УПЦ МП Онуфрія та Антонія таємно госпіталізували з коронавірусом, але представники церкви спростовують цю інформацію.

Перед цим стало відомо, що у Києво-Печерській Лаврі внаслідок коронавірусної інфекції помер монах Никодим. Це вже третя смерть в Києво-Печерській Лаврі.

Також ми повідомляли, що палкий поціновувач УПЦ-МП, олігарх та нардеп Вадим Новинський отримав позитивний результат тесту на коронавірус і поміщений у лікарню.

На Хмельниччині у Свято-Преображенському Головчинецькому жіночому монастирі зафіксовано два випадки інфікування коронавірусом.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь