Politerno > Україна і світ > Стало відомо, чого хоче Угорщина в обмін на розблокування засідань Ради Україна-НАТО

Стало відомо, чого хоче Угорщина в обмін на розблокування засідань Ради Україна-НАТО

  • 29 Травня, 2020
  • 958 Переглядів
  • 0

Для припинення блокування засідань Ради України-НАТО, Будапешт чекає на вирішення питань мови та освіти угорської нацменшини в Україні.

Про це йшлося під час зустрічі з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою у Будапешті.

За словами голови МЗС Угорщини Сійярто, зараз у двосторонніх відносинах між країнами існують проблемні питання, які оцінюються кожною стороною по-різному, зокрема це мовні та освітні права угорської національної меншини.

Він зазначив, що Будапешт скасує блокування засідань Ради Україна-НАТО, щойно угорська громада на Закарпатті зможе підтвердити вирішення мовних та освітніх питань.

У березні Сійярто заявив, що Угорщина продовжить блокувати засідання Ради Україна-НАТО, поки українська сторона не змінить свою політику щодо національних меншин.

Ще у 2018 році США закликали Угорщину відновити відносини з сусідньою Україною і не намагатися блокувати співпрацю Києва з НАТО, заявивши, що «якщо Україна зазнає невдачі, Угорщина виявиться на передньому краї російської агресії».

Спеціальний представник Держдепартаменту з питань України Курт Волкер також закликав Будапешт не тримати в заручниках відносини Києва з НАТО через питання двосторонніх відносин.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE