Politerno > Україна і світ > Антикорупційний суд вперше скасував вирок через скандальне рішення КС

Антикорупційний суд вперше скасував вирок через скандальне рішення КС

  • 17 Листопада, 2020
  • 633 Переглядів
  • 0

Вищий антикорупційний суд скасував вирок щодо колишньої судді Апеляційного суду Дніпропетровської області Надії Посунся, яку було засуджено за неподання електронної декларації.

Це був перший вирок антикорсуду, і він же перший, який скасовано через рішення КС, повідомляє Бюро судової інформації.

27 жовтня відповідальність за недостовірне декларування рішенням КС була скасована. КПК передбачає можливість перегляду судових рішень, які набрали законної сили. Відтак, Посунся подала заяву про перегляд свого вироку.

БСІ та ЦПК зазначають, що 17 листопада Вищий антикорупційний суд скасував вирок щодо судді Апеляційного суду Дніпропетровської області у відставці Надії Посунся, яка обвинувачувалася в умисному неподанні е-декларацій.

Центр протидії корупції зазначає, що на черзі ще чотири вже наявних вироки за недекларування, які рано чи пізно будуть скасовані.

У жовтні ВАКС визнав винною Посунсю у неподанні декларацій про доходи.

Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний Суд за конституційним поданням депутатів визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства. Рішення КС розцінили як скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.

В.о. голови Верховної Ради, нардепка “Батьківщини” Олена Кондратюк зазначила, що парламентарії не розглядають законопроєкти для вирішення конституційної кризи через “відсутність політичної волі”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE