Politerno > Україна і світ > Нардепи провалили відтермінування застосування касових апаратів для ФОПів

Нардепи провалили відтермінування застосування касових апаратів для ФОПів

  • 17 Листопада, 2020
  • 476 Переглядів
  • 0

У вівторок, 17 листопада, Верховна Рада відхилила у повторному першому читанні проєкт закону, яким відтерміновується застосування реєстраторів розрахункових операцій (касових апаратів) для ФОПів 2-4 категорій (4313-д).

У Раді не було досягнуто консенсусу щодо питання ухвалення чи відхилення цього законопроєкту. Глава профільного комітету Данило Гетманцев запропонував зняти з розгляду цей законопроєкт та підготувати альтернативний. 

 

За ухвалення документу проголосували лише 17 нардепів (13 “слуг народу” та 4 позафракційні). 

Документ передбачав перенесення термінів введення касових апаратів з 1 квітня 2021 року на 1 січня 2022 року.

У разі добровільного встановлення та початку застосування касових апаратів ФОП 2-4 груп, які не мають обов’язку їх застосовувати, з 1 січня 2021 року передбачалося право на отримання одноразової грошової допомоги з бюджету.

Окрім цього, передбачалося пом’якшення відповідальності за порушення порядку застосування РРО, включно зі звільненням від відповідальності суб’єктів господарювання, які проводять розрахункові операції без використання режиму попереднього програмування найменування товару, збільшення до двох мінімальних заробітних плат різниці суми залишку готівки в касі для незастосування штрафу, звільнення від штрафу пов’язаного із створенням та зберіганням інформації на контрольній стрічці і за неподання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням програмних РРО.

Проти цього проєкту протестували самі підприємці через вибіркове відтермінування введення касових апаратів. Зокрема, для ризикових категорій (інтернет-торгівля, ліки, ювелірні вироби, складна техніка, туристичні агенції, готелі) відтермінування не передбачалося, вони мали обов’язково використовувати РРО з 1 січня 2021 року. 

Крім того, у законопроєкті була встановлена прив’язка РРО до площі торгового об’єкту. Якщо вона перевищує 60 кв. метрів у селі та селищі і 40 кв. метрів у місті, потрібно було б застосовувати касові апарати. При цьому планувалося ввести штраф за недопуск до проведення обміру приміщень.

Нагадаємо, що у вересні 2019 влада зобов’язала ФОП 2-4 категорій переходити на касові апарати. Вимога набуває чинності з 2021 року, крім ризикових галузей.

Згодом, президент Володимир Зеленський ініціює запровадження дворічного мораторію на перевірки фізичних осіб-підприємців усіх категорій, крім “ризикових”.

4 листопада у Верховній Раді України не вистачило голосів для ухвалення законопроєкту №4313, який відтерміновує на рік застосування касових апаратів для ФОПів 2-4 груп.

Зранку, 17 листопада, мітингувальники, які виступають проти касових апаратів для ФОП, перекрили рух на вулиці Грушевського в урядовому кварталі Києва.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE