Politerno > Україна і світ > У січні сфера послуг повністю перейде на українську

У січні сфера послуг повністю перейде на українську

  • 1 Січня, 2021
  • 682 Переглядів
  • 0

В Україні з 16 січня 2021 року вступить у силу 30 ст. мовного закону, яка зобов’язує усіх постачальників послуг комунікувати з клієнтами виключно державною мовою, якщо не надійшло окреме прохання споживача про інше.

Закон України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” передбачає, що всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів українською мовою.

Це стосується супермаркетів, інтернет-магазинів, кав’ярень, банків, АЗС, аптек тощо.

Виробників та продавців в Україні зобов’язують надавати споживачам інформацію про товари, роботи чи послуги державною мовою. Але така інформація може дублюватися будь-якою іншою мовою.

При цьому лише на прохання клієнта надавач послуг чи продавець можуть здійснити обслуговування іншою мовою.

“На прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися також іншою мовою, прийнятною для сторін”, – сказано у документі.

У разі порушень з боку працівників сфери послуг або компаній кожен громадянин зможе звернутися до уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня.

Нагадаємо, тридцять нардепів “Слуги народу” на чолі з Максимом Бужанським внесли у Верховну Раду законопроєкт, в якому пропонують скасувати штрафи за відмову обслуговувати державною мовою, що передбачене статтею 30 закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Одеський окружний адмінсуд скасував рішення обласної ради щодо надання російській мові статусу регіональної.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE