Politerno > Україна і світ > Антоненка звільнили з-під варти після року і 4 місяців арешту у справі Шеремета

Антоненка звільнили з-під варти після року і 4 місяців арешту у справі Шеремета

  • 30 Квітня, 2021
  • 376 Переглядів
  • 0

Військового музиканта Андрія Антоненка, обвинуваченого у вбивстві журналіста Павла Шеремета, Шевченківський райсуд Києва відпустив під цілодобовий домашній арешт.

Чоловіка зобов’язали носити електронний засіб контролю, тобто браслет.


Змінити запобіжний захід просив захист Антоненка. 

Прокурор не виступив проти цього і сказав, що покладається на розсуд суду.

При цьому він вважав, що ризики переховування Антоненка від суду або тиску на інших учасників справи залишаються. На думку прокурора, цілодобовий домашній арешт з електронним браслетом може забезпечити належну поведінку обвинуваченого. 

Адвокати просили відпустити музиканта під особисте зобов’язання. Вони говорили, зокрема, що справу розглядають доволі швидко, проте “з об’єктивних причини це неможливо зробити достатньо швидко, щоб був забезпечений принцип неперервності”.

Кілька нардепів також хотіли взяти Антоненка на поруки. Зокрема, суд заслухав народних обранців та АТОвців Михайла Бондаря (“Європейська солідарність”) та Ігоря Герасименка (“Слуга народу”).

Захист регулярно просив пом’якшити запобіжний захід Антоненку, однак раніше прокуратура заперечувала проти цього, і суд залишав музиканта в СІЗО. Його тримали під арештом з грудня 2019 року.

Ще одна обвинувачена – лікарка Юлія Кузьменко – спершу теж перебувала в слідчому ізоляторі. Суд відпустив її під домашній арешт 11 серпня.

Третій фігурантці справи – медсестрі Яні Дугарь – призначений запобіжний захід у вигляді застави.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь