Politerno > Україна і світ > Якщо ВР не прийме необхідні закони до літньої перерви, співпраця з МВФ відновиться лише наприкінці року або в наступному

Якщо ВР не прийме необхідні закони до літньої перерви, співпраця з МВФ відновиться лише наприкінці року або в наступному

  • 11 Червня, 2021
  • 260 Переглядів
  • 0

Україна до кінця 2021 року отримає 3 млрд дол офіційного фінансування, очікується надходження другого траншу кредиту МВФ до вересня цього року.

Про це йдеться у звіті аналітиків J.P. Morgan, передає “Інтерфакс-Україна”.

Також аналітики прогнозують збільшення міжнародних резервів до 32,5 млрд дол завдяки зумовленому перевищенням припливу валюти над її відтоком, зростанню валютних резервів на 0,6 млрд дол і додемісії СПЗ (спеціальних прав запозичення) на 2,7 млрд дол із боку МВФ.

При цьому, у J.P. Morgan очікують надходження другого траншу кредиту МВФ до вересня цього року.

“Експерти вважають, що президент і уряд країни зацікавлені якнайшвидше виконати всі необхідні умови Фонду, щоб отримати транш до початку осені, коли обговорюватимуть бюджет на 2022 рік.

Водночас вони оцінюють у 20-30% ризик того, що необхідні для траншу закони не будуть ухвалені до літньої перерви і співпраця з МВФ може відновитися лише наприкінці цього року або в наступному”, – йдеться у повідомленні.

У звіті йдеться, що прогресу в ухваленні антикорупційного та судового законодавства, необхідного за умовами програми stand by, поки немає, але очікується зміна ситуації до кінця червня.

Нагадаємо, наприкінці лютого президент Володимир Зеленський заявив, що Україна впевнена в отриманні траншу від МВФ у 2021 році.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE