Politerno > Україна і світ > Мільйону українців піднімуть пенсії на 100 гривень, – Лазебна

Мільйону українців піднімуть пенсії на 100 гривень, – Лазебна

  • 27 Червня, 2021
  • 1095 Переглядів
  • 0

З 1 липня в Україні понад 1 мільйону громадян проведуть індексацію пенсій.

Про це повідомила міністерка соціальної політики Марина Лазебна в інтерв’ю Радіо Свобода.

“Треба сказати, що ми з 1 липня для більш, ніж мільйона людей, будемо індексувати по 100 гривень. Це та категорія людей, яка не потрапила в індексацію. В 2017 році було так ухвалене пенсійне законодавство, і деякі категорії людей вилучені з індексації. Індексація стала вибірковою. І тому ми не могли залишити. Тому що ціни зростають, житлово-комунальні тарифи зростають… Як не індексувати пенсії? Пенсія – це теж дохід. Вона має не знецінюватися. І це, до речі, теж норма Конституції, яку ми маємо виконувати. Тому зараз ще 1 мільйону додамо по 100 гривень. Це буде щомісячна доплата до пенсії”, – зазначила Лазебна.

Вона додала, що під це підвищення потрапить загалом 10,5 мільйонів пенсіонерів.

“В наступному році, коли буде в лютому порахована інфляція за 2021 рік, знову таки на цю суму буде проходити індексація пенсій. От зараз ми індексацію провели на 11%. Як рахувався цей індекс? Це 50% індексу споживчих цін і 50% зростання середньої зарплати по країні. Знову ж таки буде інфляція – ми будемо підвищувати. Буде більший індекс, на який буде індексуватися пенсія”, – підкреслила Лазебна.

Вона додала, що в грудні уряд планує підвищувати мінімальну заробітну плату.

“А сьогодні є такий державний соціальний стандарт, що мінімальна пенсія за віком для людей, у кого є вік 65 років і у чоловіка 35 років стажу, а в жінки – 30, вона має відповідати 40% мінімальної зарплати. Тобто вже у грудні цей стандарт буде піднятий до 2 600”, – повідомила міністерка.

Нагадаємо, народні депутати від “Слуга народу” внесли до Верховної ради законопроєкт щодо підвищення пенсійного віку для українців до 2035 року на 1 рік.

В Україні середня спеціальна державна пенсія суддів, прокурорів, народних депутатів та членів Кабміну становить від 14 200 до 82 146 грн.

Парламент прийняв зміни до держбюджету-2021, якими збільшує на 600 млн грн видатки на оплату праці працівників апарату місцевих та апеляційних судів.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE