Politerno > Україна і світ > Наближеного до Коломойського “вора у законі” “Умку” випустили з-під варти

Наближеного до Коломойського “вора у законі” “Умку” випустили з-під варти

  • 10 Липня, 2021
  • 437 Переглядів
  • 0
Сергій Олійник "Умка"

Один з найвпливовіших “ворів у законі” на прізвисько “Умка” звільнений з-під варти, запобіжний захід йому змінено на нічний домашній арешт.

Офіс генпрокурора оскаржує це рішення.

“Прокурорами Офісу генерального прокурора підготовлено апеляційну скаргу на рішення суду про зміну запобіжного заходу особі, яка підозрюється у поширенні злочинного впливу в суспільстві у статусі “вора в законі” на прізвисько “Умка” (ч. 3 ст. 255-1 КК України)”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 9 липня судом за клопотанням сторони захисту “Умці” змінено запобіжний захід з тримання під вартою на нічний домашній арешт.

За даними УП, рішення про зміну запобіжного заходу “Умці” ухвалив одіозний суддя Печерського суду Сергій Вовк.

Досудове розслідування здійснюється Головним слідчим управлінням Нацполіції України, за оперативного супроводу співробітників Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України.

У травні поліція затримала двох найвпливовіших в Україні “ворів в законі”: “Умку” затримали в аеропорту Дніпра, а особу на прізвисько “Лаша Сван” – у готелі.

Слідчим суддею Печерського районного суду м. Києва стосовно підозрюваних застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави строком до 18 липня включно.

Слідством встановлено, що “вори в законі” здійснювали розподіл так званого “злодійського общака”, допомагали в організації уникнення кримінальної відповідальності іншим “кримінальним авторитетам” та вирішенні спорів між криміногенними елементами, на основі так званих “воровських понять”, організовували забезпечення побуту засуджених шляхом постачання до виправного закладу продуктів харчування, сигарет та заборонених інструкціями речей – мобільних телефонів. Крім того, вони здійснювали координацію злочинної діяльності осіб за територіальним розташуванням та курували створення “call-центрів”, які шляхом шахрайства обманювали потерпілих.

Прес-служба Нацполіції стверджує, що “Умку” проголосили “злодієм у законі” в 2014 році, а “Лашу Свана” — в 1995. Вони нібито керували злочинною діяльністю в Дніпропетровській, Одеській, Миколаївській, Запорізькій та частині західних областей України.

За інформацією “Нового времени”, Сергій Олійник на прізвисько “Умка Дніпропетровський” керує так званим “східним кланом”. Його проголосили “злодієм у законі” в 2014 році в Санкт-Петербурзі. Сергія Олійника пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським і бізнесменом Олександром Петровським (“Наріком”), у компанії яких він з’явився на баскетбольному матчі клубу “Дніпро” в 2019 році. Відомо, що за цю команду грає син Ігоря Коломойського — Григорій.

Сергій Олійник "Умка"

Сергій Олійник (крайній праворуч) на баскетбольному матчі в одному ряду з олігархом Ігорем Коломойським / Фото: БК Дніпро via Facebook

Також «Умка» пов’язаний з кримінальними авторитетами «Льорой Сумським», «Нєдєлєй Львівським» та росіянами Андрієм Міричем й Альбертом Рудим.

Нагадаємо, на засіданні РНБО 14 травня були запроваджені персональні санкції проти 557 “ворів у законі”.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE