Politerno > Україна і світ > Українська громадськість звернулася до Байдена щодо “Північного потоку-2”

Українська громадськість звернулася до Байдена щодо “Північного потоку-2”

  • 1 Серпня, 2021
  • 270 Переглядів
  • 0
Північний потік-2

Українські політики, громадські діячі та журналісти просять президента США Джо Байдена переглянути домовленості з ФРН щодо завершення будівництва газопроводу “Північний потік-2”.

Текст листа є в розпорядженні “Європейської правди“.

У листі наголошується, що заява США та Німеччини після домовленості про “Північний потік-2” ставить під загрозу допомогу США, раніше інвестовану в трансатлантичну безпеку і трансформацію України, і не передбачає ефективних гарантій безпеки для країн, яких торкається проєкт.

“Заява про “Північний потік-2″ означає, що в російський державний бюджет буде вкладено більше грошей, які будуть використовуватися для фінансування зловмисних дій в Сполучених Штатах і військової агресії проти України. Ці гроші будуть використовуватися для підтримки деспотичних режимів і придушення сподівань не тільки українського народу, а й білорусів, грузинів і будь-якого іншого російського сусіда, який наважується шукати свою долю”, – йдеться в листі.

Також вказується, що якщо “Північний потік-2” запрацює, Україна втратить важливий фактор стримування ескалації російської агресії, і у Кремля будуть розв’язані руки, щоб почати широкомасштабний наступ на Україну.

“Це дало б Росії більше можливостей шантажувати Україну і Європу, зупиняючи або скорочуючи поставки газу, і створило б умови для того, щоб Росія саботувала і завдавала значної шкоди українській газотранспортній системі або її сегментам, щоб унеможливити транзит газу через Україну”, – йдеться в листі.

Автори листа просять скасувати до середини серпня, крайнього терміну подачі звіту адміністрації США до Конгресу про обов’язкові санкції, необгрунтовану відмову від санкцій проти компанії Nord Stream 2 AG і повністю виконати всі санкції за сертифікацію відповідно до вимог законодавства США.

“Північний потік-2” збагатить і розширить можливості ділових кіл в Європі, які служать апологетами авторитарної політики Путіна. Це також дало б Путіну додаткові ресурси для “найму” більшого числа західних політиків, таких як Герхард Шредер і Франсуа Фійон. Це не удар по корупції, і це тільки спонукає Путіна продовжувати підштовхувати Європу. Це не той шлях, по якому Америка повернулася. Буде дуже важко повірити у відновлення влади демократії без перегляду вашого рішення”, – йдеться в листі.

Серед підписантів листа – нардепи Світлана Заліщук, Ярослав Юрчишин, Марія Іоново, Соломія Бобровська, директор Центру “Нова Європа” Альона Гетьманчук, глава правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков та інші. Загалом лист підписали 47 осіб.

Нагадаємо, Єврокомісія отримала запит України про консультації щодо “Північного потоку-2” відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE