Politerno > Україна і світ > Україна повідомила США про рішення Зеленського звільнити Залужного – у США проти, але не хочуть втручатися

Україна повідомила США про рішення Зеленського звільнити Залужного – у США проти, але не хочуть втручатися

  • 4 Лютого, 2024
  • 520 Переглядів
  • 0
Зеленський та Залужний

Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що Сполучені Штати не повинні втручатися в питання можливого звільнення головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного.

Про це Салліван заявив в інтерв’ю CBS, повідомляє “Європейська правда”.

“Уряд США не повинен так чи інакше втручатися в це питання. Тому ми тримаємось осторонь цих кадрових рішень”, – зазначив Салліван.

За його словами, це суверенне право Києва та право президента України приймати власні кадрові рішення.

“Ми чітко дали зрозуміти, що не збираємося брати участь у цьому конкретному рішенні. Ми сказали про це безпосередньо українцям”, – зауважив Салліван.

Раніше американське видання The Washington Post з посиланням на двох поінформованих співрозмовників написало, що уряд України поінформував Білий дім про рішення Володимира Зеленського звільнити головнокомандувача Збройних Сил генерала Валерія Залужного.

Як пише WP, посадовці Білого дому не підтримали рішення про звільнення Валерія Залужного, але і не заперечували, визнавши такий крок “як суверенний вибір президента” України.

“Завчасне попередження також надало Білому дому можливість закликати Зеленського переглянути це ключове рішення – хоча він і вирішив цього не робити”, – ідеться в матеріалі видання.

The Washington Post із посиланням на “людей, знайомих із ходом думок” Зеленського, додає, що Зеленський може відкласти рішення про відставку Залужного на невизначений термін, але “це видається малоймовірним”.

Також видання з посиланням на високопосадовця з Міноборони написало, що у Києві ще не обрали заміну головнокомандувачу ЗСУ Валерію Залужному.

Чутки про напружені стосунки й стратегічні суперечки між Володимиром Зеленським та Валерієм Залужним ходять уже кілька місяців.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав указ про призначення мера Мелітополя Івана Федорова очільником Запорізької області.


Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE