Politerno > Україна і світ > Павло Петренко: Кабінет міністрів не уповноважений звільняти членів НАЗК

Павло Петренко: Кабінет міністрів не уповноважений звільняти членів НАЗК

  • 29 Березня, 2017
  • 1266 Переглядів
  • 0

Голова Міністерства юстиції України Петренко Павло заявив, що Кабінет міністрів не має ніякого законного права для того, щоб звільняти представників Національного агентства з питань запобігання корупції.

Про це він розповів під час розмови з кореспондентами після завершення засідання уряду в середу, інформує УП.

«Відповідно до чинного законодавства України, Кабінет міністрів України не має законного права для того, щоб звільняти представників НАЗК. Тому нам залишається лише сподіватися на їхній здоровий розсуд», – зауважив міністр. Як відомо, відповідно до законодавства України у частині «Про запобігання корупції», Національне агентство з питань запобігання корупції являється незалежним та не політизованим виконавчим органом.

Також варто зазначити, що НАЗК являється підзвітним органом перед урядом та відповідає перед Верховною Радою України. Всі посадові особи НАЗК призначаються рішенням Кабінету міністрів після проведення відповідного конкурсного відбору. Термін перебування на посаді у керівництві НАЗК складає 4 роки. При цьому звільнити члена керівного складу НАЗК можна лише у тих випадках, якщо йому виповнилося 65 років або він прийняв рішення зайняти іншу посаду”.

Нагадаємо, сайт НАЗК фактично не працює вже майже 5 діб.

Представники громадських організацій звернулися до уряду з проханням усунення з посад керівництва НАЗК через провал електронного декларування.

Гройсман закликав членів НАЗК подати у відставку.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь


Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE