Politerno > Україна і світ > На Розенблата завели ще одну справу і знову вдягнули “браслет”

На Розенблата завели ще одну справу і знову вдягнули “браслет”

  • 20 Жовтня, 2017
  • 1422 Переглядів
  • 0

НАБУ підозрює, що народному депутату Бориславу Розенблату видали дипломатичний паспорт на основі підроблених офіційних документів.

У зв’язку з цим щодо нього відкрито нове кримінальне провадження, інформуєпрес-служба НАБУ 20 жовтня.

“Законність підстав отримання народним депутатом Бориславом Розенблатом дипломатичного паспорта, вилученого детективами Національного антикорупційного бюро України 19 жовтня, перевірятимуть в рамках окремого кримінального провадження”, – йдеться в повідомленні.

Відомості про початок розслідування детективи НАБУ внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань 20 жовтня. Попередня правова кваліфікація – ч.1 ст. 366 Кримінального кодексу України.

За версією слідства, службові особи Апарату Верховної Ради діючи за попередньою змовою з народним депутатом Бориславом Розенблатом із метою забезпечення останньому можливості виїзду за кордон, внесли завідомо неправдиві відомості до офіційних документів.

Зокрема, службові особи управління забезпечення міжпарламентських зв’язків Апарату ВРУ направили на адресу департаменту Консульської служби Міністерства закордонних справ України лист із проханням видати дипломатичний паспорт Розенблату, який нібито мав з 18 по 22 жовтня 2017 року виїхати до Ізраїлю для вивчення можливостей кооперації та співпраці між Україною та ізраїльською Торгово-промисловою палатою, а також Асоціацією виробників Ізраїлю.

На підставі цього листа “у зв’язку з виїздом у службове відрядження” народному депутату видали дипломатичний паспорт.

19 жовтня народний депутат використав документ із особистою метою – для виїзду до Федеративної Республіки Німеччина.

“Наведені дані свідчать про ймовірне внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей”, – йдеться в повідомленні НАБУ.

Також стало відомо, що нардепа Борислава Розенблата суд зобов‘язав  носити електронний браслет до 18 грудня. Таке рішення у п‘ятницю ухвалив суддя Солом’янського райсуду Олександр Бобровник, передає кореспондент УП.

Крім того суд зобов‘язав Розенблата не покидати без дозволу слідчих та суду Київ та Житомир, утримуватися від спілкування з рядом свідків та підозрюваних, здати всі паспорти для виїзду за кордон.

“Ухвала може бути оскаржена впродовж 5 днів”, – додав Бобровник.

У свою чергу Борислав Розенблат заявив, що оскаржуватиме це рішення.

“Оскільки суддя дав таку можливість, мої адвокати подадуть таку скаргу”, – пояснив він.

Крім того він додав, що подасть заяву до ГПУ на дії НАБУ щодо його зняття з літака та обшуку.

Як відомо, Розенблата звинувачують у тому, що він отримав 200 тисяч доларів за вплив на рішення чиновників Держслужби геології і надр та місцевої влади про надання ТОВ “Укртехдобич” спецдозволів на користування надрами.

Слідчі мають аудіо- та відеозаписи, на яких Розенблат спілкується з учасниками схеми. На кількох ідеться про підписання законопроектів №5436 і №5437, які пропонують зміни до Податкового та Митного кодексів щодо оподаткування видобутку бурштину та звільнення від податків осіб, які ввозять в Україну обладнання для промислового видобутку бурштину.

Антикорупційні органи заявили, що Борислав Розенблат і депутат від “Народного фронту” Максим Поляков вимагали хабар від компанії-нерезидента за видобуток бурштину в Україні.

Спецоперацію щодо Розенблата й Полякова антикорупційні правоохоронні органи провели за участю агента НАБУ на прізвисько “Катерина”.

19 липня правоохоронці вдягли електронний браслет стеження на Борислава Розенблата. 24 липня нардеп заявив, що його родина внесла за нього заставу у розмірі 7 мільйонів гривень.

17 жовтня Розенблат заявив, що строк дії встановленої для нього заборони на виїзд за кордон і зобов’язання носити електронний браслет стеження сплив.

Як повідомлялось, 19 жовтня детективи НАБУ зняли Розенблата з літака до Німеччини, але потім відпустили.

Видання “Лівий берег” повідомляло, що при собі Розенблат нібито мав золото і діаманти.

Сам народний депутат заявив, що хотів перевезти до Німеччини подарунки для родичів – золоті вироби на суму до 17 тисяч гривень.

Адвокат Розенблата Олексій Шевчук заявив, що детективи НАБУ забрали в нардепа паспорти, і він має намір писати заяву до поліції.

Водночас за даними слідчих, нардеп намагався вивезти матеріали, важливі для розслідування “бурштинової справи”.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE