Politerno > Тернопільщина > Хороша міна при дуже поганій грі. Як Надал заманює навколишні села в Тернопільську ОТГ

Хороша міна при дуже поганій грі. Як Надал заманює навколишні села в Тернопільську ОТГ

  • Червень 13, 2018
  • 1459 Переглядів
  • 1

Сьогодні, 13 червня, на виконавчому комітеті Тернопільської міської ради було прийнято рішення про надання соціальних пільг для жителів сіл, які вприєднаються до Тернопільської об’єднаної територіальної громади.

Міський голова Сергій Надал заявив, що Тернопіль  є самодостатнім містом, яке має можливість успішно розвиватися і працювати самостійно.

“Місто не потребує додаткової допомоги за рахунок приєднання навколишніх населених пунктів. Але, якщо жителі сіл все таки вирішать долучитися до обласного центру, то на сесії міськради ми ці питання будемо детально вивчати”, – зазначив очільник Тернополя.

Також він додав, що процес об’єднання громад є добровільним: “Об’єднання громад має відбуватись виключно на добровільних засадах. Ніхто не повинен нікого змушувати перекроювати села через адмінреформу”.

Також він наголосив, що виконком розробив ряд своєрідних пільг для тих громад, які в майбутньому все таки приєднаються до Тернопільської ОТГ.

Жителі громади Тернополя отримують безкоштовну медичну допомогу в комунальних лікувально-профілактичних  закладах міста. Нагадаємо,  що згідно прийнятого рішення на сесії міськради від 17 січня 2017 року про міжбюджетні трансферти, жителі, які не мають офіційної реєстрації проживання в Тернополі повинні сплачувати за медичні послуги. Зокрема, разовий прийом у терапевта вартує 30 гриевнь. Один день перебування в реанімації – 1000 гривень, перший день перебування в міському комунальному пологовому будинку – 700 гривень, наступні дні – 300 гривень. Якщо хвору дитинку з села привезуть в міську лікарню, то її перебування батькам обійдеться в 280 гривень за день.

Жителі громади отримають безоплатні медичні рецепти. Зможуть безкоштовно пролікувати та протезувати зуби. Усе це надаватиметься за кошти медичної субвенції, яка надійде після приєднання сіл до громади Тернополя.

Надання освітніх послуг в закладах позашкільної та дошкільної освіти, закладах фізичної культури та спорту безкоштовно. Наразі, зараз існує досить гостра проблема з відвідуванням садочків дітей, які не мають тернопільської прописки.

Нещодавно тернопільські ЗМІ розповідали про те, що 4-річного Рената Хасана вихователі не впустили до ситсадка, через те, що хлопчик прописаний в Теребовлі, а його мама не погодилася платити батьківську плату, як іногодня. Згідно рішення сесії Тернопільської міськради, батьки, які прописані не в Тернополі мають сплачувати батьківську плату у дошкільних закладах у розмірі 1215 гривень в місяць. Якщо ж дитина відвідує позашкільні заняття в комунальних закладах зі спорту чи музики, то таке навчання обійдеться приблизно в 800 гривень в місяць.

“Майбутні жителі громади також матимуть можливість отримати “картку тернополянина”,  а також можливість безкоштовного проїзду на рівні з пільговиками, які проживають у м. Тернопіль  і надання інших додаткових послуг на рівні з мешканцями Тернополя ”, – заявив Сергій Надал.

Проте такі пільги є незаконними. Як стверджують юристи, безкоштовне навчання в закладах дошкільної освіти передбачено Конституцією України та Законом про дошкільну освіту. Жодних пільг для мешканців сіл, які приєднаються до Тернополя, бути не може.

Щодо “картки тернополянина”, та ж сама історія. Як стверджують правозахисники, не можна шляхом видачі шматка пластику, вводити обмеження на право осіб, які є, наприклад, пенсіонерами, інвалідами їздити в громадському транспорті безкоштовно. Тому що таке право цим людям надають конкретні постанови кабінету міністрів України.

Загалом до заяв Сергія Надала стосовно так званих пільг виникає багато запитань.

Порушуючи чинне законодавство міська влада почала ділити людей на “міських” та “не міських”. А затверджені сьогодні на виконкомі привілеї для майбутніх жителів Тернопільської ОТГ лише акцентують порушення статті 24 Конституції України, де чітко вказано:  Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Дуже влучно з цього приводу висловився активіст Тернопільського осередку ВО “Автомайдан” Ігор Василів: “Ну що ж, переламати через коліно волю людей не вдалось, насправді програла громада Тернополя, а не влада, ми ж всі чудово розуміємо що для нашого міста це погано. Давай владо, шантажуй ,,недотернополян‘‘, картками, маршрутками, оплатою за садочки і школи, можеш їх на похорони до рідних не пускати наприклад, з криками ПАМЯТАЙ ЧУЖИНЕЦЬ…. і т.д. ну так як ти вмієш…”.

Можна по різному називати сьогоднішнє рішення виконкому міськради – заманюванням або шантажем, але слова Сергія Надала про “самодостатність”, “добровільні засади” і про те, що “місто не потребує додаткової допомоги…”  – є банальним лукавством або хорошою міною при дуже поганій грі.

 

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.