Politerno > Україна і світ > Крисіна засудили на 5 років позбавлення волі

Крисіна засудили на 5 років позбавлення волі

  • Червень 13, 2018
  • 147 Переглядів
  • 2

Апеляційний суд Києва дав п’ять років реального строку співучаснику вбивства журналіста В’ячеслава Веремія Юрію Крисіну.

Про це УП повідомила адвокат матері журналіста Вікторія Дейнека.

“Прокуратура просила 6, я просила 7, максимальна це по статті санкція, але суд скасував вирок… і дав 5 реальних років”, – пояснила вона.

Таким чином, Апеляційний суд Києва задовольнив апеляцію прокуратури та сторони постраждалих на вирок першої інстанції, яка дала Крисіну 4 роки позбавленні волі умовно.

За словами Дейнеки, мотивація суду полягала, зокрема, в тому, що не було щирого каяття Крисіна.

“Апеляція вказала, що за його поведінкою навіть в Апеляційному суді не було видно, що він щиро розкаявся”, – зазначила захисник, додавши, що в попередньому вироку суд вказував каяття як пом’якшувальну обставину.

Крім того, Крисін ніяким чином не намагався усунути тяжкі для Веремія наслідки, що, як пояснила Дейнека, також стало підставою для апеляції.

“І не врахував (суд першої інстанції – УП), що це є тяжкий злочин, тому умовним покаранням не можна виправити”, – розповіла адвокат.

Вона сказала, що задоволена вироком. Чи задоволена її клієнтка, мати журналіста, захисниця поки не знає.

Адвокат Крисіна Тетяна Гнатюк у коментарі УП повідомила, що планує оскаржувати вирок.

“Оскаржувати буду у встановлений законом строк”, – зазначила Гнатюк.

Як відомо, 22 грудня суддя Шевченківського райсуду Києва Олег Линник засудив Крисіна до 4 років умовно за причетність до вбивства журналіста Веремія.

Прокуратура просила призначити йому 6 років в’язниці.

Суд встановив, що Крисін свідомо в групі інших “тітушок” бив битою Веремія увечері 18 лютого 2014 року біля Михайлівської площі.

Один з “тітушок” у процесі побиття вистрілив у журналіста і смертельно поранив його.

Суд вирішив, що Крисін винен у хуліганстві.

26 грудня, суддя Лінник відпустив із СІЗО “тітушок”, обвинувачених в замаху на вбивство.

25 грудня в Києві, біля стели Незалежності, пройшла акція протесту журналістів та громадських активістів. Вони вийшли проти звільнення “тітушки” Юрія Крисіна, який під час подій на Майдані вбив журналіста “Вістей” В’ячеслава Веремія.

28 грудня, Генпрокуратура внесла апеляцію проти м’якого вироку “тітушці” Крисіну.

Також, 28 грудня, під час зустрічі з активістами, суддя Шевченківського райсуду Києва Олег Лінник заявив, що призначив умовне  покарання підозрюваному у вбивстві журналіста В’ячеслава Веремія Юрію Крисіну, бо діяв у межах пред’явленого обвинувачення.

29 грудня стало відомо, що суд розсекретив текст вироку Крисіну за вбивство журналіста Веремія.

Як заявив начальник відділу Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Олексій ДонськийЮрій Крисін має “покровителів” серед правоохоронців. Крім того, він розповів, що слідство знає про зв’язок Юрія Крисіна з нинішнім головою Миколаївської облдержадміністрації Олексієм Савченком.

29 березня цього року Дарницький райсуд Києва арештував обвинувачуваного у переслідуванні активістів Майдану “тітушками” Юрія Крисіна на два місяці без права внесення застави.

Читайте також: “Корисний кадр для влади”. Чому учаснику вбивства журналіста Веремія дали лише умовний термін

або Суддя Лінник, який відпустив Крисіна, є учасником групи “Антимайдан” і прихильником “русского мира”

Поділитися: