Politerno > Україна і світ > Власенко пояснив низьку активність конкурсу на суддів Антикорупційного суду (Відео)

Власенко пояснив низьку активність конкурсу на суддів Антикорупційного суду (Відео)

 • 28 Серпня, 2018
 • 1069 Переглядів
 • 0

Антикорупційного суду не буде, бо його формують належна Порошенкові на праві приватної власності ВККС і Вища рада правосуддя – теж належна Порошенкові на праві приватної власності. З цього нічого не вийде.

Про це в ефірі програми Vox  populi на телеканалі ZIK заявив народний депутат України (фракція «Батьківщини») Сергій Власенко.

Як відомо, Вища кваліфікаційна комісія суддів повідомила, що за майже три тижні до завершення терміну подання документів на посади суддів до Вищого антикорупційного суду заявки подали лише шестеро кандидатів.

Сергій Власенко пояснив, чому так мало суддів зацікавлені у конкурсі:

«Закон сформульовано в такий спосіб, що конкурс буде проводити абсолютно залежна від Президента Порошенка ВККС, яка результати цього конкурсу буде передавати також залежній від Порошенка Вищій раді правосуддя. Тоді повністю залежний від Порошенка Порошенко буде підписувати кінцевий указ про призначення або не призначення суддів Антикорупційного суду. Тобто це загальна процедура», – заначив Сергій Власенко й додав, що вона вже застосовувалася під час конкурсу до Верховного Суду України.

«Тому люди, які хоч трохи розуміються в судових процедурах і в тому, хто формує ВККС, хто там зараз працює, хто призначав цих людей, хто їх конролює, а також люди, які хоч трохи розуміються на аналізі складу Вищої ради правосуддя, від самого початку розуміли, що ніякого чесного й справедливого конкурсу не буде. Мабуть, це і є одна з причин, яка погасила ентузіазм людей брати участь у цьому конкурсі», – вважає народний депутат.

Власенко пригадав, як ВККС обирала суддів до Верхового Суду і, порушуючи закон, допустила до третього етапу конкурсу осіб, які не пройшли другий етап відбору.

«Ми усі це пам’ятаємо. Але сьогодні ці люди є суддями Верховного Суду. Тому нечесність конкурсу до Верхового Суду є ще однією причиною, по якій фахові й чесні юристи не йдуть на цей конкурс», – зазначив Сергій Власенко.

Третьою причиною, на переконання Власенка, є умови, які закладені в закон про суддів Антикорупційного суду.

«Це умови так званого спостереження за життям суддів Антикорупційного суду. Вони роблять суддів учасниками шоу «за склом». Але люди не хочуть так жити. Тому й така кількість кандидатів», – додав політик.

Та все ж Власенко сподівається, що за три тижні, які залишилися для подання заявок, кількість кандидатів збільшиться.

«Давайте дочекаємося результатів. Адже українську традицію подавати документи в останній момент ми добре знаємо», – підкреслив Власенко.

Водночас він наголосив, що не вірить у чесний і прозорий конкурс суддів до Вищого антикорупційного суду.

«На моє переконання, Порошенку не потрібен чесний суд. А його й не буде, бо Антикорупційний суд формує належна Порошенкові на праві приватної власності ВККС і Вища рада правосуддя – теж належна Порошенкові на праві приватної власності. З цього нічого не вийде. Я б хотів бути оптимістом, але я реаліст», – заявив Сергій Власенко.

Читайте також: Власенко звернувся до Верховного Суду щодо незаконного призначення Жебрівського та Головатого

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь