Politerno > Україна і світ > Українські консули відвідали трьох поранених моряків у Москві

Українські консули відвідали трьох поранених моряків у Москві

  • Грудень 6, 2018
  • 333 Переглядів
  • 1

Українські консули відвідали в Москві трьох поранених моряків ВМС України, які були захоплені російськими військовими біля Керченської протоки.

Про це повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін після брифінгу в Мілані, де проходила зустріч міністрів ОБСЄ.

Відео оприлюднила прес-секретар МЗС Катерина Зеленко.

“Саме зараз наші консули зустрічаються з трьома пораненими хлопцями. І потім щодня будуть зустрічатися так, щоб до суботи подивитися, в якому вони стані”, – сказав Клімкін.

За словами міністра, вранці 6 грудня в МЗС Росії вдалося “вибити” графік консульських відвідувань.

Напередодні МЗС РФ офіційно підтвердило перебування українських моряків, які були захоплені російськими прикордонниками у Керченській протоці, в Москві і пообіцяв надати до них доступ українським консулам.

25 листопада Росія з застосуванням зброї захопила в нейтральних водах українські військові катери “Бердянськ”, “Нікополь” і буксир “Яни Капу”, на борту яких було 24 українці. Їх звинуватили в порушенні державного кордону та заарештували на 2 місяці.

Україна розцінила це як акт військової агресії і у відповідь ввела воєнний стан у 10 прикордонних областях.

Опубліковано повний список прізвищ 24 українських моряків, яких після збройного нападу в Керченській протоці 25 листопада захопили в полон російські прикордонники.

2 грудня члени московської Громадської наглядової комісії (ГНК) відвідали полонених українських моряків, які утримуються у Лефортовському СІЗО.

5 грудня стало відомо, що Москва готова розглянути гіпотетичні пропозиції щодо обміну українських моряків, затриманих у Керченській протоці, однак про реакцію на такі ініціативи говорити передчасно.

 

 

Please follow and like us:

1 Comment Already

Comments are closed.