Politerno > Україна і світ > 56,6% українців вважають, що воєнний стан введено для того, щоб відкласти вибори

56,6% українців вважають, що воєнний стан введено для того, щоб відкласти вибори

  • 14 Грудня, 2018
  • 1785 Переглядів
  • 0

Запровадження воєнного стану в 10 областях України не підтримують 40,5% громадян, ще 24,5% радше не підтримують цього.

Про це свідчить опитування, проведене Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка й Центру “Соціальний моніторинг” з 1 до 10 грудня.

Чітко підтримують запровадження воєнного стану зараз лише 24,9%, ще 13,9% радше підтримують, ніж не підтримують.

56,6% вважали на початку грудня, що президент Петро Порошенко хотів таким чином відкласти наступні президентські вибори.

Лише 22,2% вважають, що він дбав про безпеку країни.

У те, що воєнний стан, запроваджений на місяць, може допомогти у боротьбі з агресією Росії проти України, вірять 44,3%.

Але більше вірять у те, що це підвищить боєздатність української армії (59,6%) і допоможе захистити державний кордон (56,4%).

У те, що це допоможе запобігти провокаціям і терактам, вірять 49,1%, а в посилення безпеки в цілому внаслідок запровадження воєнного стану – 48,7%.

При цьому 72,4% опитаних вважають, що запровадження воєнного стану може призвести до загострення стосунків із Росією.

68,9% припускають утиски права на свободу пересування й виїзду за кордон, 65,5% – утисків свободи слова, закриття ЗМІ й заборони мітингів.

67,9% респондентів бояться падіння курсу гривні, 65% – зростання економічних ризиків.

Загострення ситуації на лінії розмежування з окупованою частиною Донбасу від воєнного стану бояться 62,3%.

Тиску на “опозицію” не виключають 54,2%.

Щодо персональних обмежень, то найбільше готовності (чи усвідомлення такої перспективи) до вилучення зареєстрованої зброї (40,9%), заборони небезпечних партій і організацій (39,2%), заборони мітингів (38,9%), введення комендантської години (34%), особливого режиму в’їзду-виїзду (32,9%), перевірки документів, транспорту й житла (29%).

Нагадаємо, 25 листопада Росія з застосуванням зброї захопила в нейтральних водах українські військові катери “Бердянськ”, “Нікополь” і буксир “Яни Капу”, на борту яких було 24 українці. Їх звинуватили в порушенні державного кордону та заарештували на 2 місяці.

Україна розцінила це як акт військової агресії і у відповідь ввела воєнний стан у 10 прикордонних областях з 26 листопада до 26 грудня.

При цьому дату виборів президента депутати закріпили на 31 березня 2019 року, щоб воєнний стан, навіть у разі його продовження, не дав підстав їх перенести.

Також ми повідомляли, що згідно з опитуванням, проведеним Українським інститутом соціальних досліджень імені Олександра Яременка й Центру “Соціальний моніторинг”, Юлія Тимошенко має підтримку однієї п’ятої українського електорату, а Володимир Зеленський, Анатолій Гриценко, Юрій Бойко й Петро Порошенко – трохи більшої одної десятої.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE