Politerno > Україна і світ > Кононенка та Суркісів викликали на допит у НАБУ

Кононенка та Суркісів викликали на допит у НАБУ

 • 11 Квітня, 2019
 • 925 Переглядів
 • Comments Off

Національне антикорупційне бюро викликало на допит соратника президента і заступника голови фракції БПП Ігоря Кононенка та бізнесменів Григорія й Ігоря Суркісів.

Про це НАБУ повідомило журналістам “Радіо Свобода“, дати не уточнено.

Раніше журналісти програми “Схеми: корупція в деталях” (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу “UA:Перший”) оприлюднили записи телефонних розмов за участю соратника президента Кононенка та братів Суркісів, на яких обговорювали схему з виведення сотень мільйонів гривень із державних обленерго.

“З урахуванням відомостей, викладених у розслідуванні, Національним бюро викликано на допит осіб, які згадуються у відповідному сюжеті, у тому числі Кононенка І.В, Суркіса Г.М, Суркіса І.Р”, – зазначено у відповіді НАБУ на запит журналістів “Радіо Свобода”.

Після виходу розслідування “П. дав добро” редакція на запит НАБУ передала детективам записи розмов Дмитра Крючкова з Ігорем Кононенком і братами Суркісами – згодом їх долучили до матеріалів офіційного розслідування.

“Схеми” звернулися до всіх фігурантів телефонних розмов.

Брати Суркіси не відповіли на запит журналістів.

Ігор Кононенко не відповідав на дзвінки з проханням про коментар і на повідомлення зі списком запитань. Після виходу розслідування він анонсував позов проти “Радіо Свобода” до закордонного суду і скасував обіцяне інтерв’ю.

Президент Петро Порошенко попри численні прохання не коментував “Схемам” дані про причетність свого соратника Кононенка до діяльності компанії ПАТ “Енергомережа” та її очільника Дмитра Крючкова. Але в ефірі Радіо НВ заявив, що не знав про це.

Нагадаємо, редакція “Схем” отримала записи розмов весни-літа 2015 року, на яких бізнесмен та екс-голова правління компанії “Енергомережа” Дмитра Крючкова, якого НАБУ розшукує тепер за виведення сотень мільйонів гривень із “Запоріжжяобленерго”, обговорює схему.

Після виходу розслідування «Схем» депутат Ігор Кононенко заявив, що готує позов на Радіо Свобода до закордонного суду.

У свою чергу, журналісти проекту зазначають, що не бояться суду, бо ретельно перевірили наведені у своєму розслідуванні відомості. Також редакція повідомляє, що на запит Національного антикорупційного бюро вже передала детективам записи розмов Дмитра Крючкова з Ігорем Кононенком та братами Суркісами.

У своєму листі з німецької в’язниці розслідувачам програми “Схеми” підозрюваний у розкраданні коштів екс-депутат і бізнесмен Дмитро Крючков підтвердив, що найближче оточення президента Петра Порошенка курувало оборудки в енергетичному комплексі та отримувало від цього значну частину прибутку.

НАБУ проводить офіційне розслідування про розкрадання коштів «Запоріжжяобленерго», у рамках якого вже повідомила про підозру бізнесмену Дмитру Крючкову. За словами детектива, бюро також вивчає причетність до схеми Ігоря Кононенка та братів Суркісів, останніх раніше вже викликали на допит. У записах, оприлюднених журналістами, співрозмовники, у тому числі, обговорюють і цю оборудку.

Читайте також: СКАНДАЛ: ГПУ повідомила про підозри оточенню Порошенка, а згодом виступила їх адвокатами

 
Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •