Politerno > Україна і світ > Судді зі справи по Приватбанку поскаржилися на тиск Порошенка

Судді зі справи по Приватбанку поскаржилися на тиск Порошенка

  • 23 Квітня, 2019
  • 1991 Переглядів
  • Comments Off

Колегія суддів, яка задовольнила позов олігарха Ігоря Коломойського і скасувала рішення про націоналізацію “Приватбанку”, поскаржилася на тиск президента до Вищої ради правосуддя, Генпрокуратури та Державного бюро розслідувань.

Про це 23 квітня повідомляє прес-служба суду.

Йдеться про суддів Окружного адміністративного суду Києва Ігора КачураВолодимира Келеберду та Віталія Амельохіна.

Зокрема, судді звернулись до голови ВРП із заявами про втручання у їхню діяльність, а також до очільників ГПУ та ДБР із заявами про вчинення кримінального правопорушення.

“Судді просять розпочати досудове розслідування щодо глави держави, міністра юстиції та голови НБУ, шляхом внесення відповідних відомостей до ЄРДР, за наслідками якого винних осіб буде притягнуто до кримінальної відповідальності”, – йдеться в повідомленні.

Судді вважають, що керівництво держави, коментуючи рішення суду щодо “Приватбанку”, зробило заяви, що є “прямою погрозою судовій системі, посяганням на її незалежність та неупередженість”.

Колегія зазначає, що такі дії президента, глави НБУ та міністра юстиції були вчинені з метою здійснення тиску на склад суду і мають ознаки вчинення злочину за ч. 2 статті 376 ККУ.

Йдеться про “втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення, вчинене особою з використанням свого службового становища”.

Також судді переконані, що у діях представників влади наявний склад злочину з ч. 1 ст. 109 ККУ, тому що їх дії були нібито “спрямовані на узурпацію судової гілки влади, встановлення над нею тотального контролю з метою підкорення власній волі”.

Колегія зазначає, що заяви топ-чиновників були спрямовані на звернення і до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України без належних правових підстав, оскільки законодавчо їм не надано таких повноважень.

“Судді вважають наявними в цих діях складу злочину за ч. 2 ст. 344 ККУ, зокрема незаконний вплив у будь-якій формі на голову чи члена ВККС з метою перешкодити виконанню ними службових обов’язків або добитися прийняття незаконних рішень, вчинене особою з використанням свого службового становища”, – додали у суді.

Судді вважають, що коментуючи рішення по “Приватбанку”, представники влади мають уникати критики, яка може підірвати незалежність судової влади.

“Їм також слід уникати дій, які можуть поставити під сумнів їхнє бажання виконувати рішення суддів, за винятком випадків, коли вони мають намір подати апеляцію”, – зазначили судді окружного адмінсуду.

Як повідомлялось, 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Нацбанку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

Громадський рух “Чесно” заявив, що колегія суддів, яка визнала незаконною націоналізацію “ПриватБанку” та задовольнила позов мільярдера Ігоря Коломойського до Нацбанку та Кабінету міністрів, недоброчесна.

18 квітня на засіданні РНБО керівник держави закликав прискорити кваліфікаційне оцінювання суддів для того, щоб перезапустити Окружний адмінсуд столиці, який ухвалив рішення щодо Приватбанку. Також СБУ та Генпрокуратурі було доручено оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів за неправосудне рішення.

У Зеленського так відреагували на рішення щодо “Привату”: То, хто маріонетка Коломойського?

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман впевнений, що рішення про визнання націоналізації Приватбанку незаконною буде оскаржене.  

Заступниця голови НБУ Катерина Рожкова на прес-брифінгу заявила, що колишній власник Приватбанку Ігор Коломойський не отримає компенсацію за націоналізацію фінансової установи, оскільки не зможе довести в суді факт заподіяння йому збитків.

19 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва у повній мірі задовольнив позов підконтрольної колишньому акціонеру Приватбанку Ігорю Коломойському кіпрської компанії Triantal Investments Ltd щодо процедури примусової конвертації акцій в капітал банку при націоналізації.

Голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк, який денаціоналізував Приватбанк, заявив, що президент Петро Порошенко не мав права доручати силовикам перевірку суддів цієї установи.

20 квітня Печерський райсуд Києва ухвалив рішення про розірвання договору особистої поруки олігарха і колишнього співвласника Приватбанку Ігоря Коломойського по кредитах рефінансування банку, отриманим до входження держави в капітал “Привату” на суму 9 мільярдів гривень.

Олігарх Ігор Коломойський розповів, у чому була вигода Петра Порошенко при націоналізації Приватбанку і назвав президента своєю маріонеткою.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE