Politerno > Україна і світ > Богдан заявив, що на нього виходили з пропозицією “пиляти” гроші Києва

Богдан заявив, що на нього виходили з пропозицією “пиляти” гроші Києва

 • 30 Липня, 2019
 • 870 Переглядів
 • Comments Off

До голови Офісу президента Андрія Богдана приходила людина нібито від одного зі “смотрящих” Києва і пропонувала розділити награбовані бюджетні гроші столиці навпіл.

 Про це під час брифінгу заявив сам голова ОП Андрій Богдан:

“Декілька днів тому до мене приходив один із адвокатів, який представився адвокатом одного зі “смотрящих” Києва, який заважає пану Кличку (меру Києва Віталію Кличку – ред.) ефективно управляти містом, і висловив таку пропозицію, що робота з місцевим бюджетом КМР і КМДА дозволяє їм отримати 40 млн доларів в рік.

Він попросив не чіпати голову КМДА і запропонував цей бюджет розділити навпіл.

На жаль, оскільки я не був готовий до такої зустрічі, мені не вдалося зафіксувати такі дані”.

Богдан заявив, що звернеться до правоохоронців через ряд фактів, які опублікували журналісти. Зокрема:

 • щодо будівництва Подольсько-Вескресенського мосту за 6 млрд грн, який виграла фірма-прокладка, котра перераховує кошти основному підряднику “Кузні на Рибальському”;

 • тендеру на будівництво Шулявського мосту, який виграла фірма друга Кличка забудовника Максима Микитася;

 • щодо скляного мосту, за словами Богдана, під час будівництва скляного мосту його бюджет розікрав Вадим Столар.

Глава ОП запевнив, що через всі ці факти вони передадуть правоохоронцям звернення задля перевірки, опублікованої інформації.

За словами Богдана, у приватній розмові мер Києва Віталій Кличко підтвердив йому, що не контролює Київраду. 

Богдан додав, що Кличко зізнався йому у тому, що у Києві є 2-3 “смотрящих”, які мають певні групи депутатів. Для того, щоб отримати більшість у КМР Кличко нібито вимушений знаходити зі “смотрящими” компроміси.

“Дійсно, у мене було кілька зустрічей із паном Кличком тут в Адміністрації, в Офісі президента.

Таких зустрічей було дві. На цих зустрічах я йому особисто 6 разів, тобто на кожній зустрічі по три рази, попросив відмовитися від інституту “смотрящих”, відійти від корупційних схем і стати дійсно народним мером

Він великий спортсмен, він гордість України, він людина, ім’я якої знає весь світ. Проте він втратив контроль над ситуацією в місті н протязі останніх 5 років

Мер Віталій Кличко підтвердив мені, що дійсно він не контролює Київську раду, є 2-3 смотрящих, які мають певні групи депутатів, – і якщо він не буде знаходити з ними компроміси, в нього не буде більшості в Київраді, а відповідно він не буде ефективним мером.

Кличко наголосив, що він не має жодного відношення до корупції і розкрадань, він розуміє, що щось відбувається не так, проте нічого з цим зробити не може. Він не задіяний у корупції, але іноді він використовує спільну можливість пересування приватним авіатранспортом”.   

Нагадаємо, у 2017 році “Схеми” повідомляли, що Віталій Кличко літав на приватному літаку разом із керівником “Укрбуду” Максимом Микитасем та Вадимом Столаром, якого пов’язують із забудовними схемами в столиці.

У вересні 2017 року Національне агентство з питань запобігання корупції ініціювало перевірку з приводу спільного польоту мера Києва Віталія Кличка та відомих столичних забудовників приватним літаком із Неаполя.

Про необхідність розділення посад мера Києва і голови КМДА заявляв глава Офісу президента Андрій Богдан.

ЗМІ стало відомо, партії “Слуга народу” розглядають дві кандидатури на пост голови Київської міської держадміністрації: Олександра Ткаченка, який проходить у Верховну Раду за списком “Слуги народу” під №9 та бізнесмена Андрія Холодова – №22 у виборчому списку. 

Також Віталій Кличко заявляє, що команда президента Володимира Зеленського намагалася підпорядкувати його своїм людям – Андрію Вавришу чи Олександру Ткаченку.

5 липня мер Києва Віталій Кличко заявив, що ініціюватиме дострокові вибори мера столиці, якщо Верховна Рада прийме рішення про розподіл повноважень мера та голови Київської адміністрації.

24 липня стало відомо, що Офіс президента Володимира Зеленського просить Кабінет міністрів звільнити Віталія Кличка з посади голови КМДА.

Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •