Politerno > Україна і світ > Волкер назвав умову проведення виборів в ОРДЛО

Волкер назвав умову проведення виборів в ОРДЛО

  • 14 Вересня, 2019
  • 1018 Переглядів
  • Comments Off

Спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер назвав умови проведення виборів на Донбасі.

Про це він сказав на прес-конференції в рамках щорічного форуму Ялтинської європейської стратегії (YES), повідомляє Українська правда у суботу, 14 вересня.

За його словами, обов’язковою умовою проведення виборів в Донбасі є позбавлення сепаратистів контролю в регіоні. Також вибори повинні бути чесними і вільними.

“Вільні вибори можуть відбуватися тільки у вільному середовищі, – підкреслив він. – А це означає, що Росія та її посіпаки не можуть контролювати ситуацію в Донбасі на час виборів”.

Глава МЗС України Вадим Пристайко, який був присутній на прес-конференції, підтвердив, що Україна не дасть згоду на вибори на умовах сепаратистів.

“Ми ніколи не погоджувалися на місцеві вибори на умовах сепаратистів. Це припущення можна просто відкинути відразу”, – заявив він.

Глава держави заявив, що вибори на непідконтрольному Донбасі пройдуть за українськими законами.

14 вересня, під час виступу на щорічному форумі “Ялтинської європейської стратегії” міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що Україна не повинна давати згоду на миротворчу операцію доки не вичерпає інші шляхи виконання Мінських домовленостей, а зобов’язання, взяті відповідно до цих угод, не передбачають особливого статусу для Донбасу.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на 16-й Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) у Києві заявив, що миротворчий контингент на Донбасі може бути розгорнутий лише на українсько-російському держкордоні але зараз на переговорах тема миротворців не порушується.

13 вересня міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що влада України хотіла би провести місцеві вибори по всій країні, включно з тимчасово непідконтрольною уряду територією Донбасу.

Але вже ввечері 13 вересня в ефірі телеканалу «Інтер» Вадим Пристайко заявив, що офіційний Київ не проводитиме «фейкові вибори» на окупованих територіях.

Але вже під час спільного брифінгу з президентом Естонії Керсті Кальюлайд президент Володимир Зеленський заявив, що місцеві вибори в ОРДЛО можливі лише після виведення російських військ і згідно з українським законодавством. На питання, чи буде спочатку виведення військ, а потім вибори на Донбасі, Зеленський відповів: “А що, може бути по-іншому?”.

Перед цим, 12 вересня, Зеленський анонсував обговорення “формули Штайнмайера” на зустрічі лідерів держав “нормандської четвірки”.

Формула передбачає одночасне ухвалення Верховною Радою поправок до Конституції, за якими Донбас отримає особливий статус, і проведення там вільних виборів, після чого Росія виведе свої війська й техніку з території ОРДЛО.

Як відомо, колишній посол України в ЄС, радник п’ятого президента Петра Порошенка Костянтин Єлісєєв свого часу наголошував, що Україна не давала згоду на застосування «формули Штайнмаєра».

Як заявив представник України у Тристоронній контактній групі Леонід Кучма, лідери Франції та Німеччини підштовхуватимуть Україну до неприйнятних поступок Росії.

Діліться у соцмережах:

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE