Лідер Батьківщини Юлія Тимошенко заявила про отримання 150 млн грн компенсації за репресії на стадії досудового врегулювання в США.
Про це йдеться в поданому Тимошенко повідомленні в НАЗК про суттєву зміну її матеріального становища.
На своїй сторінці в Facebook Юлія Тимошенко повідомила, що їй вдалося домогтися справедливості в справі про політичні репресії.
Юлія Тимошенко зазначила, що 24 квітня 2020 року одержала 148 345 441 грн “компенсації шкоди, заподіяної політичними репресіями у 2011-2014 рр., отриманої в США на стадії досудового врегулювання”.
Як джерело грошей вказана юридична компанія з Техасу США Reid, Collins, Tsai LLP.
Нагадаємо, 5 серпня 2011 року Тимошенко була заарештована в межах провадження у справі про укладення газового контракту з Росією. У жовтні 2011 року Тимошенко була засуджена на 7 років ув’язнення і виплату 1,5 млрд грн компанії “Нафтогаз”. У квітня 2013 року ЄСПЛ визнав арешт Тимошенко політично мотивованим. 22 лютого 2014 року Тимошенко вийшла з ув’язнення після того, як Рада ухвалила постанову про її звільнення.
У 2018 році сенсаційні документи з розслідування американської прокуратури в справі Пола Манафорта опублікувало одне з найавторитетніших видань світу – британська газета The Guardian. Видання писало, що протягом багатьох років проти лідера “Батьківщини” Юлії Тимошенко велася глобальна дискредитаційна кампанія за допомогою таємних медіаоперацій, яка була націлена на створення негативного образу політика як у світі, так і в Україні.
Як було написано в тексті обвинувачення спеціального прокурора Роберта Мюллера, скандальний політтехнолог Пол Манафорт дискредитував головну опонентку Віктора Януковича та Партії регіонів Юлію Тимошенко, таємно поливав брудом, розповсюджуючи наклепи щодо її причетності до замовлення вбивства та фейкові звинувачення у підтримці нею антисемітизму.
Завдяки оприлюдненим судовим документам стало відомо, що відома американська юридична фірма Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom” відігравала більшу роль, ніж вважалося раніше, допомагаючи біглому екс-президенту Віктору Януковичу утискати його основну політичну опонентку, Юлію Тимошенко.
Кампанія Манафорта, яку він проводив на гроші Януковича, коштувала за найменшими прикидками 75 млн. дол. Якщо відняти податки і необхідні виплати, виходить, що Юля Тимошенко отримала 10% від орієнтовної суми піар-кампанії проти неї.
Передвиборна стратегія Адміністрації Порошенка нічим не відрізнялася від технологій Віктора Медведчука та Пола Манафорта, за допомогою яких дискредитували Юлію Тимошенко.
Як заявив у серпні 2019 року Даг Шон, політолог Демократичної партії США, виступаючи в окружному суді Вашигтона в якості свідка у справі роботи на Україну колишнього радника Обами Грегорі Крейга, український олігарх, зять Леоніда Кучми Віктор Пінчук сплатив понад 4 мільйони доларів за складання американськими юристами Skadden Arps звіту 2012 року, замовником якого виступив уряд України і який представляв переслідування екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко з боку уряду Віктора Януковича у позитивному світлі.
Читайте також: Нові факти з розслідування The Guardian про те, як Манафорт хотів інформаційно знищити Тимошенко