Politerno > Україна і світ > Як послаблять обмеження у середу, і 3 критерії, на основі яких регіони будуть виходити з карантину

Як послаблять обмеження у середу, і 3 критерії, на основі яких регіони будуть виходити з карантину

 • 19 Травня, 2020
 • 1146 Переглядів
 • 0

У середу, 20 травня, Кабмін планує передбачити наступні кроки з послаблення карантину в Україні.

“У середу, на засіданні Кабміну, ми розглянемо питання відновлення з 22 травня роботи міського та приміського транспортуготелів (окрім хостелів, без ресторанів та без басейнів), проведення спортивних змагань (з обмеженням до 100 осіб та без глядачів), а також проведення церковної служби (не більше 1 особи на 10 м²).

Водночас уряд розгляне можливість відновлення роботи дитячих садочків та метрополітену з 25 травня, якщо це дозволятиме епідемічна ситуація. Щодо цього ми працюватимемо спільно з місцевою владою“, – написав у своєму Telegram-каналі написав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.


Читайте також: COVID-19 вразив Москву і “розповзається” у регіони РФ, в Луганську окупанти вербують лікарів

У свою чергу міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 19 травня розповів, що в Україні введуть 3 критерії щодо захворюваності на коронавірус, від яких буде залежати вихід з карантину.

“Ми запроваджуємо три критерії щодо захворюваності та коронавірус та його розповсюдження.

Які ці критерії – це захворюваність за останні 7 днів на 100 тисяч населення, це заповненість ліжок у лікарнях, які лікують хворих на коронавірусну хворобу,  вона не повинна перевищувати 50%, та кількість тестувань, які проводяться в кожному регіоні.

Всі ці критерії відповідають кожному етапу (виходу з карантину – ред.), якщо дотримується той чи інший регіон певних критеріїв, то він може переходити на наступний етап пом’якшень. Ці етапи ми будемо вводити відповідно 22 травня, 1 червня, 10 червня і 21 червня”,  – зазначив Степанов.

Також МОЗ розширить коло контактних осіб при проведенні тестування на антитіла.

Імуноферментний аналіз (ІФА-тестування) на антитіла будуть обов’язково проводити людям, які знаходяться у групі ризику. Зокрема, тестувати будуть працівників Національної поліції та Нацгвардії.

За ловами Степанова, ІФА-тести показуватимуть чи людина вже перехворіла коронавірусом чи ще хворіє.

“Це будуть люди, які мають симптоми коронавірусу, це будуть люди, які знаходяться в групі ризику, працівники Нацполіції, Нацгвардії. Ми розширяємо коло контактних осіб, які контактували з хворими. Збільшення тестування дозволить нам краще керувати ситуацією з перебігом коронавірусної хвороби”, – заявив Степанов.

За словами міністра, новий тип тестування зможуть проводити лабораторії українських лікарень.

“Ми маємо більшу кількість лабораторій, які можуть встановлювати ІФА-тестування. Це лабораторії встановлені в наших лікарнях. Так, в нас є декілька виробників. Звісно, ми будемо обирати тестування тих виробників, які верифіковані і підтверджені або Європейським союзом або нашими лабораторіями, що ці тести можуть використовуватись на території України за державні кошти”, – додав Степанов.

За його словами, карантин після 22 травня продовжать, але він буде адаптивним. Зокрема, МОЗ введе етапи пом’якшення – кожен етап триватиме 10 днів.

Степанов нагадав, що з 22 травня відновиться робота міського і приміського транспорту, але при дотриманні певних обмежень. Діліться у соцмережах:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Залишити відповідь