Politerno > Україна і світ > Україна купить у Британії два тральника-шукачі мін типу “Сендаун”

Україна купить у Британії два тральника-шукачі мін типу “Сендаун”

  • 22 Червня, 2021
  • 573 Переглядів
  • 0

Україна очікують передачу до складу ВМС двох кораблів типу “Сендаун”.

В Одесі між Україною і Великою Британією підписаний меморандум про морське партнерство, повідомили в службі зі зв’язків з громадськістю командування Військово-Морських сил ЗСУ.

Зокрема, 21 червня на борту корабля Королівських ВМС Великої Британії “Дефендер” підписано меморандум про проєкти морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства і ВМС України.

Підписали документ заступник міністра оборони України Олександр Миронюк і міністр з питань оборонних закупівель Великої Британії Джеремі Квін.

Як зазначив командувач ВМС ЗС України Олексій Неїжпапа, в понеділок підписано меморандум в рамках домовленостей з кредитування України, які були підписані торік.

“У меморандумі прописано, які напрямки нашої співпраці будуть виконані найближчим часом”, – додав командувач.

У найближчій перспективі українські ВМС очікують на передачу до свого складу двох кораблів типу “Сендаун”, які зараз перебувають в складі Королівських ВМС Великої Британії, після повної їх ревізії, ремонту, модернізації, додаткового оснащення та відповідної підготовки особового складу ВМС ЗС України. Окрім того вісім ракетних катерів будуть побудовані згідно вимог українських ВМС, перші два з яких будуть побудовані безпосередньо у Великій Британії, а інші планується побудувати вже в Україні.

Крім того, як сказано в повідомленні, вже сплановано допомогу Великої Британії у розбудові військово-морських баз на Азовському та Чорному морі.

“Під час заходу також було проведено зустріч командувача Військово-Морських Сил ЗС України контр-адмірала Олексія Неїжпапи з Першим морським лордом Великої Британії адміралом Тоні Радакіном, в ході якої вони обговорили безпекову ситуацію в Азово-Чорноморському регіоні та питання поточної і подальшої співпраці”, – заявили в командуванні ВМС.

У першому Меморандумі, що був підписаний в Британії у жовтні 2020 року, мова йшла про будівництво восьми нових ракетних катерів за одним з британських проектів. Але після численних консультацій з представниками українського флоту, суднобудівних та оборонних підприємств України попередні плани були відкориговані й начебто передбачали придбання ВМСУ вже шести нових РК та двох мінних тральників.

Тральники-шукачі мін типу «Сендаун» – тип протимінних кораблів британської спорудження, що знаходиться на озброєнні Великобританії, Саудівської Аравії і Естонії. Єдиним призначенням кораблів цього типу є пошук і знищення морських мін за допомогою дистанційно керованих пошукових апаратів. Тральщики типу «Сендаун» не мають пристосувань для тралення мін.


Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE