Politerno > Україна і світ > З’явилися перші реакції європейських політиків на вбивство Шишова

З’явилися перші реакції європейських політиків на вбивство Шишова

  • 3 Серпня, 2021
  • 352 Переглядів
  • 0
Шишов вбивство

Група Європарламентарів вважає, що за вбивством керівника Білоруського дому в Україні Віталія Шишова стоїть режим Александра Лукашенка.

Про це повідомляє “Європейська правда“.

“Ще один нічний жах. Ніхто не може почуватися у безпеці, Лукашенко вбиває власних громадян. Цього разу – в Україні”, – написала німецька депутатка від “Зелених” Віола фон Крамон.

“Убивство громадянина Білорусі Віталія Шишова, керівника ГО “Білоруський дім” в Україні – це ще один акт міжнародного тероризму з боку режиму Лукашенка”, – заявив литовський євродепутат Петрас Аустревічюс.

Він пригадав вбивство журналіста Павла Шеремета у 2016 році та додав, що, на його думку, за ним також стоять спецслужби Білорусі.

Глава МЗС Данії Єппе Кофод у своєму Twitter написав, що глибоко вражений жахливою смертю лідера білоруської громадської організації.

“Закликаю владу Києва розібратися в справі і представити свої висновки. Неприпустимо, щоб білоруські спортсмени та громадські організації продовжували жити в страху!”, – заявив міністр закордонних справ Данії.

Його латвійський колега Едгарс Ринкевич назвав новину про смерть “шокуючою”.

“Мої глибокі співчуття його родині та друзям. Необхідно провести ретельне розслідування обставин його смерті”, – написав глава дипломатії Латвії у Twitter.

Міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде заявила у Twitter,  що розраховує на належне розслідування з боку України.

Міністерство закордонних справ Австрії заявило, що Відень шокований звісткою про смерть у Києві Віталія Шишова та сподівається на прозоре розслідування обставин.

Голову Білоруського дому в Україні Віталія Шишова, який зник у Києві 2 серпня, знайшли повішеним у столичному парку. У поліції повідомили, що почали кримінальне провадження за статтею “умисне вбивство”, але будуть перевіряти всі версії. 

Колеги Шишова з Білоруського дому заявили, що за Віталієм стежили, і поліція про це знала. 

У БДУ переконані, що смерть Шишова – це “спланована чекістами операція з ліквідації дійсно небезпечного для режиму білоруса”, і заявили, що продовжуватимуть домагатися встановлення істини в загибелі Віталія.

Шишов стояв біля витоків створення Білоруського дому в Україні. Він переїхав в Україну восени 2020 року – після виходу на гомельські протести в серпні і подальшого активного протистояння режиму Лукашенка.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE