Politerno > Україна і світ > Серед тих, хто переїхав з Білорусі до Києва, є агенти ФСБ, – Грозєв

Серед тих, хто переїхав з Білорусі до Києва, є агенти ФСБ, – Грозєв

  • 7 Серпня, 2021
  • 304 Переглядів
  • 0
Грозєв Bellingcat

Серед опозиційних до режиму Олександра Лукашенка діячів, які перебралися з Білорусі до України, є агенти російських спецслужб.

Про це заявив в ефірі телеканалу “Україна 24” розслідувач Bellingcat Христо Грозєв.

Коментуючи загибель голови громадської організації “Білоруський дім” Віталія Шишова, на запитання, чи можуть серед білоруської діаспори бути агенти ФСБ, Грозєв відповів:

“Це так. Ми не пов’язані з цим вбивством, з цією смертю (Шишова – ред.), тому що ми не знали, що воно відбудеться. Ми йшли слідами людей, яких ми знаємо з деяких інших проєктів, які пов’язані з ФСБ, які були впроваджені в білоруську опозицію. Деякі з них перебувають у Києві. Оскільки таких людей ми бачили в інших ролях.

Одні й ті самі люди, які з’являються в кримінальних групах, потім з’являлися як експерти по телебаченню, потім з’являлися в Білорусі як члени одних з найактивніших опозиційних угруповань. Потім з’являються в Києві серед емігрантів з Білорусі. Ми почали перевіряти, що стоїть за цим – у той самий момент ми дізналися про смерть Шишова. Тому ми перевіряємо зараз перетин, можливо, цих людей, які мають зв’язки з ФСБ”.

За словами розслідувача Bellingcat, він точно знає, що “ці люди мають зв’язок з ФСБ, що вони були в Білорусі під час протестів, і що вони зараз перебувають у Києві”.

“Ми зараз їх намагаємося знайти. Я зараз не можу сказати остаточно, це вимагає ще декілька тижнів розслідування. Ми намагаємося перевірити зв’язок між цими людьми та організацією, якою керував Шишов”, – заявив Грозєв.

Нагадаємо, голова Білоруського дому Віталій Шишов вранці 2 серпня вийшов з дому на пробіжку і пропав.

Згодом Шишова знайшли повішеним у столичному парку.

Група Європарламентарів вважає, що за вбивством керівника Білоруського дому в Україні Віталія Шишова стоїть режим Александра Лукашенка.

Керівник відділу розслідувань видання Bellingcat Христо Грозєв заявив, що проєкт спрямує майже всі ресурси на розслідування смерті глави Білоруського будинку в Україні Віталія Шишова.

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE