Politerno > Україна і світ > Гаазький суд наказав росії зупинити війну проти України

Гаазький суд наказав росії зупинити війну проти України

  • 16 Березня, 2022
  • 751 Переглядів
  • 0

Міжнародний суд ООН в Гаазі зобов’язав Росію припинити воєнні дії в Україні, заявленою метою яких було “запобігання і покарання” нібито геноциду в Луганській та Донецькій областях України.

Про це оголосила головна суддя Міжнародного суду ООН Джоан Донох’ю у середу, повідомляє “Європейська правда”.

“Російська Федерація повинна, в очікуванні остаточного рішення у справі, призупинити військові дії, які розпочалися 24 лютого 2022 року на території України”, – заявила суддя.

Росія повинна також припинити будь-яку військову допомогу так званим “ЛДНР”.

“Суд вважає, що Російська Федерація повинна гарантувати, що будь-які військові чи нерегулярні з’єднання, які можуть управлятися нею чи підтримуватися, а також будь-які організації чи особи, які можуть непрямо нею контролюватися, не вживатимуть подальших заходів у цих операціях”, – додала суддя.

Оголошуючи рішення, суддя зазначила, що суд має юрисдикцію для розслідування того, чи відбувається геноцид в Україні – після позову, порушеного Україною проти Росії.

Суддя пояснила, що у суду немає доказів того, що Україна вчиняє геноцид на своїй території, як стверджувала Росія. 

Суддя зазначила, що у суду є сумніви, чи дозволяє конвенція про запобігання геноциду односторонні військові дії в іншій державі для запобігання геноциду.

Рішення ухвалили 13 голосами проти 2, проти голосували Росія та Китай.

Нагадаємо, російські загарбники скинули надпотужну бомбу на Маріупольський драматичний театр, де ховалися біженці, які втратили домівку.

США і НАТО направляють в Україну кілька зенітно-ракетних комплексів для допомоги в обороні проти російського нападу

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь