Politerno > Україна і світ > Дубілету і ще двом топпосадовцям вручили нові підозри у “справі Приватбанку”

Дубілету і ще двом топпосадовцям вручили нові підозри у “справі Приватбанку”

  • 15 Липня, 2022
  • 387 Переглядів
  • 0
Коломойський і Дубілет

Правоохоронці встановили нові факти розкрадання коштів Приватбанку перед його націоналізацією на суму 85 млн грн і повідомили про три нові підозри, зокрема – ексочільнику банку Олександру Дубілету.

Про це повідомила пресслужба Національного антикорупційного бюро. Так, про підозру повідомлено ексголову “ПриватБанку”, його першого заступника та керівника департаменту.  

За версією слідства, у грудні 2016 року за день до визнання “ПриватБанку” неплатоспроможним на підставі неправдивих документів, підозрювані виплатили коштом банку близько 223 млн грн на користь підконтрольних та пов’язаних з “ПриватБанком” компаній. 

Кошти перерахували декількома траншами на дві різні компанії. 85,2 млн грн – на рахунок однієї пов’язаної з учасниками схеми компанії, а 136,8 млн грн – на користь іншої. Щодо епізоду розтрати 136,8 млн грн детективи вже повідомляли фігурантів про підозру в лютому 2021 року. 

“За час розслідування НАБУ і САП встановили нові факти і виявили додаткову розтрату у понад 85 млн грн. Таким чином, загальна сума збитків за двома епізодами становить близько 223 млн грн”, – кажуть в НАБУ.

Хоча правоохоронці традиційно не називають імена підозрюваних, відомо, що фігурантом епізоду про розтрату 136,8 млн грн є тодішній голова правління банку Олександр Дубілет та його перший заступник Володимир Яценко. 

Так, 15 липня НАБУ і САП повідомили про підозру керівнику департаменту операційного напрямку банку, а також змінили чи вручили нові підозри вже встановленим учасникам схеми:

  • ексголові правління “ПриватБанку” (Олександр Дубілет)
  • експершому заступнику голови правління “ПриватБанку” (Володимир Яценко)
  • екскерівниці департаменту фінансового менеджменту “ПриватБанку” (Олена Бичихіна)
  • екскерівниці департаменту міжбанківських операцій “ПриватБанк” (Надія Конопкіна).

Як повідомлялося, наприкінці минулого року Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою екскерівнику правління Приватбанку Олександру Дубілету. Перед цим, у червні, Вищий антикорупційний суд заочно обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для ексголови правління “Приватбанку” Олександра Дубілета.

15 липня Вищий антикорупційний суд в апеляції залишив в силі заочний арешт ексочільнику Приватбанку Олександру Дубілету. Його підозрюють у розтраті коштів Приватбанку незадовго до його націоналізації. Йдеться про два епізоди: розтрати 137 млн грн та 8 млрд грн. 

За першим, слідство встановило, що у грудні 2016 року, за день до визнання “ПриватБанку” неплатоспроможним, банк на підставі неправдивих документів виплатив власним коштом понад 136,89 млн гривень на користь пов’язаної компанії “Інгосстрах”.

Крім того, напередодні націоналізації топпосадовці прийняли рішення про незаконне списання боргів іноземних компаній Louis Dreyfus Company Suisse S.A. та Quadra Commodities S.A. перед банком, замість цих товариств боржником визначили пов’язану з “Приватбанком” фірму Claresholm Marketing LTD. Збитки за цим епізодом перевищують 8,2 млрд грн

За першим епізодом Дубілету повідомили про підозру у лютому 2021 року, а згодом, у березні – за другим. Крім нього, підозри отримали й інші колишні топпосадовці Приватбанку. Зокрема, повідомили про підозру експершому заступнику голови правління “Приватбанку” Володимиру Яценку, який 22 лютого намагався покинути Україну на приватному літаку.

Нагадаємо, 5 липня Господарський суд Дніпропетровської області затвердив ліквідаційний баланс та ліквідував компанію з іноземними інвестиціями “Новофарм”, пов’язану з колишніми акціонерами “Приватбанку”. Суд також списав її борг у 4,3 млрд грн перед ПриватБанком

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE