Politerno > Статті > Україна і світ > Без Світличної, але з Гусовським. Кого соратник Коломойського поведе на вибори з партією “За майбутнє”

Без Світличної, але з Гусовським. Кого соратник Коломойського поведе на вибори з партією “За майбутнє”

  • 1 Вересня, 2020
  • 1626 Переглядів
  • 0

Партія “За майбутнє”, ядром якої є однойменна депутатська група в парламенті, орієнтована на бізнесмена Ігоря Коломойського і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, залучила до своїх лав ряд досвідчених політиків, впливових в регіонах.

Однак, яке у цієї політсили майбутнє, покажуть результати на місцевих виборах.

Оцінимо її перспективи.

Читайте по темі: Полювання на мерів. Як “За майбутнє” кличе місцеві еліти під свої прапори і які плани у Коломойського

Нардепи, УКРОП і “квота” Яценюка

З’їзд партії “За майбутнє” (ЗБ), на якому було оголошено про намір брати участь у прийдешніх місцевих виборах, відбувся 27 серпня в Києві. З групових фото партійного активу з цього заходу можна судити про результати кадрового пошуку керівництва ЗБ.

Виділяються кілька груп.

По-перше, це члени однойменної депутатської групи, яка переважно складається з переможців виборів в мажоритарних округах. Частина з них очолила організації ЗБ в “своїх” областях. Наприклад, народний депутат Петро Юрчишин керує Вінницьким обласним партосередком, народний депутат Ірина Констанкевич – Волинським, народний депутат Дмитро Лубинець – Донецьким, народний депутат Анатолій Урбанський – Одеським, народний депутат Юрій Шаповалов – Полтавським.

Народний депутат Степан Івахів, не менше впливовий на Волині, як і глава ЗБ Ігор Палиця, теж в команді. Член групи Сергій Лабазюк працюватиме від партії в Хмельницькій області, Ігор Молоток – в Сумській, Іван Чайківський – в Тернопільській.

Певною несподіванкою було побачити поруч з ними на сцені їхнього колегу по групі Антона Яценка. Адже у нього партія свого імені, яку він, за інформацією джерел, готував для місцевої кампанії в базовій для нього Черкаській області. Однак плани парламентарія змінилися.

“Ми підписали міжпартійну угоду. Сьогодні я очолюю Черкаську обласну організацію “За майбутнє” і входжу до президії її політради. Моя партія носила регіональний характер, а це все-таки національний проект. На місцевих виборах я піду першим номером у виборчих списках до обласної та Уманської міської ради. У мене високий рівень підтримки в області та Умані (це центр виборчого округу №200 в Черкаській області, по якому пройшов Яценко – ред.), тому я особисто поведу команди кандидатів”, – розповів нардеп, який, втім, не думає відмовлятися від мандата парламентарія.

По-друге, кинулися в очі й колишні функціонери партії УКРОП. До них відносяться сам Палиця, який входив до складу її президії, співголова депгрупи Тарас Батенко (колишній лідер УКРОПу), член політради ЗБ Денис Борисенко (депутат Київської облради від УКРОПу і колишній глава секретаріату партії), екс-нардеп Олександр Шевченко (значився в президії партії ) і його брат, теж колишній парламентарій Віктор Шевченко. А, наприклад, глава Херсонської облорганізації УКРОПу Віталій Богданов тепер керує осередком ЗБ в своїй же області. Причому на сайті нинішньої партії стоїть та ж його фотографія, що й у відповідному розділі сайту УКРОПу.

По-третє, це ще кілька екс-депутатів, в тому числі члени фракції “Народного фронту” (НФ). Почнемо з впливового в Київській області колишнього глави депгрупи “Воля народу” в Раді минулого скликання Ярослава Москаленка. Спочатку він вважався главою виборчого штабу в своєму регіоні, проте тепер нібито керує загальним штабом партії.

“Це все умовно дуже. Є, звичайно, якесь управління, але на місцях все на нас”, – коментує нардеп Яценко.

За неофіційною інформацією, кампанію партії на Київщині поведе близький до Москаленка перший заступник голови Київської облради Ярослав Добрянський, який був присутній разом з Москаленком на з’їзді. З чуток, Москаленко привів в ЗБ також колишнього нардепа Ірину Суслову, яка керує в партії жіночим крилом.

З колишніх членів фракції НФ на з’їзді, зокрема, засвітилися Олександр Горбунов, який очолив Кіровоградську обласну парторганізацію, Геннадій Кривошея, Юрій Вознюк. Ще один екс-нардеп від НФ Олександр Кодола очолив Чернігівський облосередок.

Співрозмовник серед колишніх депутатів від НФ сумнівається, що потрібно пояснювати появу його колишніх колег у “За майбутнє” зв’язками лідера “фронтовиків” екс-прем’єра Арсенія Яценюка і негласного патрона ЗБ бізнесмена Ігоря Коломойського, чий близький друг – Палиця.

“Думаю, справи йшли так: хлопці шукали людей з досвідом в політиці, які знають, що потрібно робити під час виборів і після виборів. Запропонували ресурси, в тому числі ефір “Плюсів” (телеканал Коломойського “1 + 1” – ред.). Це взаємна вигода”, – говорить джерело. При цьому він допускає, що перед входженням в ЗБ екс-члени фракції мали на цей рахунок розмову з Яценюком. Тим більше що той же Горбунов відносився до неформальної внутрішньофракційної групи екс-прем’єра, а Кривошея – до групи друга і давнього соратника Яценюка Миколи Мартиненка, одного з головних спонсорів НФ.

Вознюка ЗБ недавно висунула в мери Рівного. До слова, нинішній міський голова Володимир Хомко піде від партії до міськради.

Читайте також: Згаяв час, розтринькав рейтинг і більшість. Коли посиплеться вежа мрій про мир Зеленського

Гість – не означє кандидат

Набагато більше уваги на з’їзді було прикуто до іншого кандидата в мери.

Це депутат Київради, відомий ресторатор Сергій Гусовський, який, як було оголошено, буде балотуватися від ЗБ в мери Києва. Його поява на цьому партійному форумі справила неоднозначне враження – перш за все, на колишніх однопартійців з “Самопомочі”.

Гусовський безуспішно спробував обратися від неї на виборах мера Києва в 2015 році, а в 2018-м побив горщики з партійним керівництвом, яке звинуватило його в нечистих на руку голосуваннях в Київраді. Гусовський створив власну групу “Київська команда”, в яку увійшли 17 колишніх депутатів фракції “Самопоміч” з 22-х. Дивно, але після звістки про приєднання Гусовського до ЗБ грюкнула дверима з групи депутат Ольга Балицька.

“Співпраця з людьми, які голосували за диктаторські закони 16 січня, це моя персональна червона лінія. І, на жаль, новий політичний союз мого колеги і керівника нашої групи вибору не залишає”, – написала вона на своїй депутатській сторінці в Фейсбуці.

Ще один знаковий гість на з’їзді ЗБ – найвідоміший кардіохірург, керівник київського Інституту серця Борис Тодуров, якому надали навіть слово. Відразу виникло питання, чи не збирається він кудись балотуватися від партії. Його виступ стосувався важливості підтримки національної медицини та освіти.

Тодуров відомий в країні своєю критикою медреформи Уляни Супрун і в принципі його перехід в політику в якомусь сенсі логічний. Однак співрозмовник, знайомий з лікарем, стверджує, що той не планує обиратися до місцевих рад. “І це добре: не рівень Бориса Михайловича”, – сказав він, при цьому допустив інтерес Тодурова до національної безпекової політики.

Ось кого на з’їзді чекали, але так і не дочекалися – це екс-голову Харківської облдержадміністрації, народну депутатку Юлію Світличну (позафракційна).

Як ми вже писали, з нею партія вела переговори про приєднання до ЗБ, причому пропозиція виходила від партійного керівництва і йшлося про надання їй керівного поста. Але не склалося.

“Світлична вирішила брати участь в місцевих виборах в Харкові і області зі своєю партією “Блок Світличної “Разом!”, – повідомив співрозмовник, близький до Світличної.

Ігор Палиця

Читайте також: Нарік, Ахметов, Коломойський. Хто піде на вибори в рідній області Зеленського під брендом “Слуги народу”

З прицілом на парламентські вибори

Подібний кадровий набір, підкріплений, за неофіційною інформацією, щедрим фінансуванням, говорить про бажання поборотися за хороший результат під час місцевої кампанії, але не тільки.

“Для “За майбутнє” стоїть завдання домовитися де вийде з місцевими елітами і за підсумками виборів створити з ними коаліцію в радах. І паралельно – це створення ніші, з якої вже працювати на всю країну з прицілом на парламентську кампанію. Вони (в ЗБ – ред.) розглядають місцеву кампанію як крок до всеукраїнської”, – говорить політолог Руслан Бортник.

Але він вважає проблемою для партії, що у неї немає “особливого позиціонування”. “От в УКРОПу була чітка націонал-демократична ніша, а “За майбутнє” ідеологічно “розмита”. Тому вони будуть покладатися на авторитет своїх представників в регіонах в майбутню парламентську кампанію”, – відзначає експерт.

При цьому в самій партії на питання про перспективи пропонують дочекатися результатів місцевих виборів – мовляв, подальші плани можна будувати тільки відштовхуючись від них. “Все буде зрозуміло через два місяці, чи може ця політсила злетіти кудись, чи це просто проект (на одні вибори – ред.)”, – говорить нардеп Антон Яценко.

Відзначимо, що поки розвиток партії нагадує відомий проект часів Порошенка “Наш край”, куди також взяли на місцеві вибори 2015 року впливових в регіонах людей. Потім також ходили чутки, що партія готується йти і на парламентські вибори. Але вони так і залишилися чутками. Проект з дуже розмитим позиціонуванням так і не отримав загальнонаціональну популярність.

Читайте також: Об’єднати “лівих” і “правих”: в Тернополі презентували новий політичний проект

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE