Як передає Інтерфакс-Україна, про це він заявив на брифінгу в Одесі в четвер.

“Ще одна річ, яка, напевно, викличе сенсацію. Станом на вчора в одній з частин на території України, на складах якої зберігаються ракетні постріли для ракет Точка-У, військова прокуратура і військова служба правопорядку виявили на місці несення служби двох старших офіцерів в стані повного алкогольного сп’яніння”, – зазначив Матіос.

За його даними, це підполковник і полковник, які забезпечували охорону складів, де зберігаються “реактивні постріли до ракет дальньої дії Точка-У.

“Вони були відсторонені від служби, складено протоколи… Я думаю, такі випадки непоодинокі”, – резюмував головний військовий прокурор.

При цьому, він не вказав населений пункт, в якому зафіксовано цей інцидент.

Коментуючи вибухи на арсеналі під Калинівкою, Матіос зазначив, що у військової прокуратури немає ніяких підтверджень заяв про нібито викриття у Вінницькій області диверсійних груп, які могли організувати пожежу.

За його словами, напередодні НП, яка сталася ввечері 26 вересня, спецслужби на території області “нікого не затримували”.

Раніше військова прокуратура попередньо кваліфікувала кримінальне провадження за фактом пожежі на складах боєприпасів в Калинівці за статтею 113 (диверсія) КК України.

Також на брифінгу в Одесі головий військовий прокурор закликав “експертів” не коментувати ситуацію у Калинівці, в якій вони не розбираються:

“Жоден з представників речового майна, який відповідає за галоші, форму і черевики, не може коментувати те, що відноситься до боєприпасів. Це глибоке моє переконання і думка слідства”, – наголосив Матіос.

Як повідомлялось, 26 вересня на базі боєприпасів у Калинівці почалися вибухи. Було відкрито кримінальне провадження за статтею “Диверсія”. За даними головного військового прокурора Анатолія Матіоса, наразі диверсійних груп не знайшли, але диверсію могли вчинити ті, хто мав доступ до складів із боєприпасами.

Наближені до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова депутати вимагають персональної відповідальності начальника Генштабу Віктора Муженка.

Зокрема народний депутат з фракції “Народний фронт” і член колегії МВС Антон Геращенко запропонував звільнити голову Генштабу через надзвичайну ситуацію в Калинівці.

Як заявив народний депутат від фракції “БПП”, секретар комітету Верховної Ради з питань національної безпеки й оборони Іван Вінник, держава зазнала збитків на суму 800 мільйонів доларів через детонацію боєприпасів на складах під Калинівкою у Вінницькій області.

 

Читайте також: Юлія Тимошенко: В Україні склади зі зброєю підривають, щоб приховати сліди (Відео)

або Про справжні причини вибухів та відповідальність – думки військових експертів (Відео)