Politerno > Україна і світ > Антикорупційний суд не зможе запрацювати в 2018 році – Холодницький

Антикорупційний суд не зможе запрацювати в 2018 році – Холодницький

  • 8 Лютого, 2018
  • 1425 Переглядів
  • 0

Керівник Антикорупційної прокуратури Назар Холодницький вважає, що антикорупційне суд не зможе запрацювати в цьому році.

Про це повідомляє УП.

“Я боюся, що Антикорупційний суд не зможе зарпрацювати в 2018 році”, – сказав він на спільній з директором Національного антикорупційного бюро прес-конференції,

На його думку, навіть у разі прийняття відповідного закону обрання суддів в новий суд займе чимало часу.

У той же час він підкреслив, що суд потрібен: “Він потрібен не сьогодні, а вчора”.

Холодницький також закликав народних депутатів підтримати законопроект №7271, який вже розглянув профільний комітет, “щоб уникнути загрози скорочень, що нависла в минулому році над нами, щоб завершити комплектування штату Антикорупційної прокуратури”.

Він повідомив, що зараз 35 прокурорів САП посилено працюють.

“Близько 100 виробництв вже в судах, в цьому році плануємо довести до судів не менше”, – сказав Холодницький.

Як повідомлялось, днями стало відомо, що влітку 2017 року партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність” заплатила громадській організації “Фонд інновацій та розвитку” більше мільйона гривень.

Як відомо, проект закону про Вищий антикорупційний суд розроблений групою експертів, до складу якої, серед інших, входили засновник Фонду інновацій та розвитку Георгій Вашадзе та директор організації Роман Яковлєв.

22 грудня 2017 року проект закону про Вищий антикорупційний суд від президента Петра Порошенка зареєстрували у Верховній Раді. Також у парламенті зареєстровані 4 альтернативні законопроекти від депутатів.

Нагадаємо, директор Всевітнього банку, відповідальна за український напрямок, надіслала до Верховної ради та адміністрації президента лист, у якому попередила про неприпустимість ухвалення закону про Антикорупційний суд (АКС) у редакції, запропонованій президентом.

А 18 січня Євросоюз офіційно виступив із критикою на адресу Банкової через те, що президент подав законопроект про Антикорупційний суд (АКС), який суперечить обіцянкам Києва та рекомендаціям Венеціанської комісії.

Зокрема прес-секретар Фонду Джеррі Райс заявив, що Міжнародний валютний фонд очікує коригування законопроекту про Антикорупційний суд під час його підготовки до другого читання та закону про пенсійну реформу.

Раніше ми повідомляли, що організація по боротьбі з корупцією Transparency International просить президента України Петра Порошенка відкликати законопроект про антикорупційний суд.

Після вивчення положень законопроекту №7440 експерти дійшли висновку, що окремі його положення не відповідають рекомендаціям Венеціанської комісії.

Також ми інформували про те, що директор ЦПК (Центр протидії корупції) Віталій Шабунін завявив, що ОБСЄ не брала участі в розробці президентського законопроекту про Антикорупційний суд”.

Експерт ОБСЄ щодо судової реформи Олександр Водянніков підтвердив, що Організація з безпеки і співпраці в Європі не брала участі в розробці законопроекту про Антикорупційний суд, який було зареєстровано у Верховній Раді 23 грудня.

Учора, 6 лютого, посол Європейського союзу в Україні Хюг Мінгареллі заявив, що Україна повинна створити Антикорупційний суд до президентських виборів.

Детальніше по темі – в статті “Що заховано в законопроекті Порошенка про Антикорупційний суд“.

Читайте також: Слід Сороса і розворот “авіаносця”. Що означає потік критики Заходу на адресу Порошенка

Діліться у соцмережах:

Залишити відповідь

Politerno Full

TELEGRAM

ПРИЄДНУЙСЯ
CLOSE