Politerno > Україна і світ > Холодницький після допиту в ГПУ просить змінити прокурорів у його справі

Холодницький після допиту в ГПУ просить змінити прокурорів у його справі

  • Квітень 3, 2018
  • 309 Переглядів
  • 2

Керівник САП Назар Холодницький клопотатиме про відсторонення його від посади на час розслідування кримінального провадження.

Про це він сказав перед допитом в Генпрокуратурі 3 квітня.

“Наскільки мені відомо, буде стояти питання про відсторонення на час розслідування провадження від посади. Не боюсь і навпаки сам буду клопотати про це для збереження об’єктивності розслідування. Щоб не було жодного втручання у роботу чи то комісії, чи своїх підлеглих прокурорів”, – сказав Холодницький.

Він також додав, що станом на 3 квітня продовжує виконувати свої обов’язки керівника САП.

“Ставлю підписи, призначаю прокурорів – виконую свої обов’язки повністю”, – сказав Холодницький.

За його словами, він досі не знає, ні що йому інкримінують, ні про що йдеться у дисциплінарних скаргах до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії.

“Про скарги до КДКП знаю зі ЗМІ. Жодних повідомлень про відкриття провадження і про те, у чому суть, – не знаю, невідомо. Усе з чуток, якими повниться медійний простір”, – сказав Холодницький.

Він додав, що також не знає, чому його викликали на допит.

“Хочу з’ясувати, з якою метою визивають, бо формально написано “для відібрання зразків голосу”, але мого голосу є достатньо і в публічному полі”, – сказав Холодницький.

Після допиту в Генпрокуратурі Назар Холодницький повідомив, що негласні слідчі дії щодо нього проводили за статтею про хабар.

“Це кримінальне провадження починалося, як у церкві, починали за здравіє – закінчили за упокой. Починали з тяжкого злочину, щоб розпочати негласні слідчі дії, а за 3 тижні наслухали на що – на легкий злочин чи на дисциплінарку наслухали?”, – сказав Холодницький.

Він уточнив, що НСД розпочинали за ст. 368 ККУ (прийняття пропозиції чи отримання неправомірної вигоди – ред.).

“Тобто, виявляється, що у когось десь вимагав якийсь хабар, тільки не розумію, у кого. І мені про це не кажуть”, – сказав керівник САП.

Він додав, що його викликали на допит за двома статтями: примушування свідка свідчити і розголошення даних досудового слідства.

Також він повідомив просить змінити підслідність кримінального провадження, в рамках якого щодо нього проводилися негласні слідчі дії.

“Була спроба провести слідчі дії – у вигляді відбору зразків голосу, але я вважаю, що є необ’єктивне ставлення, оскільки керівник департаменту є фактичним фігурантом у трьох провадженнях САП і НАБУ. Мені не доводиться розраховувати на об’єктивність слідства, тому я чекаю рішення про зміну слідчих і прокурорів департаменту, який розслідує це провадження”, – сказав Холодницький.

Він наголосив, що не братиме участі у слідчих діях, поки “не вирішено питання підслідності”, але запевнив, що “готовий давати всі свідчення, готовий відстоювати свою позицію”.

Перед допитом у ГПУ Холодницький пов’язав розслідування щодо нього з тим, що САП розслідує три кримінальні провадження щодо керівника департаменту з розслідування особливо важливих справ ГПУ Володимира Гуцуляка.

“У мене є питання щодо об’єктивності досудового розслідування. Бо наскільки ви знаєте, цей найодіозніший департамент Генпрокуратури, до якого у мене як спецпрокурора, до керівника якого, є низка питань. Зокрема три кримінальні провадження, у тому числі про незаконне збагачення“, – сказав Холодницький.

“І в мене є питання до об’єктивності розслідування власне цього провадження (щодо Холодницького – ред.)”, – додав керівник САП.

Нагадаємо, у березні з’ясувалося, що в кабінеті глави САП Холодницького була встановлена ​​”прослушка”. “Жучки” нібито були прикріплені до стінки акваріума.

Повідомлялося, що справу стосовно Холодницького веде Генпрокуратура із застосуванням обладнання НАБУ.

У свою чергу директор НАБУ Артем Ситник назвав спотвореною інформацію про негласне прослуховування в кабінеті Холодницького.

Водночас пізніше директор Антикорупційного бюро визнав співпрацю його відомства і ГПУ у справі проти керівника САП.

Холодницький підтвердив виявлення “жучків” і застеріг, що записи, які приховано велися у його кабінеті, можуть бути використані для спекуляцій проти нього, але наголосив, що про його відставку не йдеться.

Керівник департаменту з розслідування особливо важливих справ ГПУ Володимир Гуцуляк заявив, що відомство уже півроку розслідує кримінальну справу, у якій фігурує керівник САП Назар Холодницький.

Холодницький сказав, що не збирається миритись зі звинуваченнями генпрокурора Юрія Луценка. Також він сказав, що йому пропонували працювати проти НАБУ і запевнив, що відповість на кожне слово у звинуваченні.

Більше про прослуховування у Холодницького читайте у матеріалі УП: В акваріумі завівся “жучок”. Що стоїть за скандалом з прослуховуванням Назара Холодницького

Please follow and like us:

2 Comments Already

Comments are closed.